اخبار سیاسی

انتخابات و کرسی های سنا چگونه راستا سیاسی آمریکا را تغییر می دهد؟

در روزهای خاتمهی رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا ترامپ به میشیگان و بایدن به مینه سوتا رفت. در زمان 72 ساعت به خاتمه رقابت ها گردهمایی های فشرده نامزد همچنان در روزهای آینده ادامه دارد.

7 آذر 1399

باید به اختلافات با روسیه خاتمه دهیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن امروز دوشنبه در سخنانی در مجلس کشورش درباره اختلافات دیرینه میان توکیو-مسکو بر سر جزایر کوریل خاطرنشان کرد: بدون موکول کردن موضوع سرزمین های شمالی به نسل های آینده، باید به...

3 آذر 1399

رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شد

نشست مجمع انتخاباتی و سالیانه کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار و ریتا سوبوو به عنوان نخستین زن در دنیا برای چهار سال آینده رئیس AVC شد.

3 آذر 1399

زندگی 21 میلیون نفر در مناطق ناکارآمد شهری

سیدحسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: نام گذاری روز ها و هفته ها به مناسبت های خاص فرصتی برای سپاسگزاری از افراد و بیان دیدگاه های مرتبط با آن مناسبت است. از جمله این مناسبت ها هفته نیروی انتظامی است که با...

2 آذر 1399

خبرنگاران قره باغ و خطر جنگ منطقه ای

تهران-خبرنگاران- ارمنستان و جمهوری آذربایجان خاتمه تحت میانجی گری روسیه با برقراری آتش بس موافقت نموده اند. اگر این آتش بس ناپایدار بدون یک طرح جامع بین المللی ادامه یابد، ممکن است شاهد یک بحران منطقه ای در آینده باشیم.

25 آبان 1399

خبرنگاران نخست وزیر کانادا و بایدن تحولات بین المللی رو آنالیز کردند

لندن - خبرنگاران - نخست وزیر کانادا و رییس جمهوری منتخب آمریکا روز دوشنبه با یکدیگر تلفنی گفت وگو و درباره طیف مختلفی از مسائل روابط دو جانبه و تحولات بین المللی رایزنی کردند.

24 آبان 1399

آنالیز تخصصی دستورالعمل ساماندهی بسترها و فروشگاه های اینترنتی

در نشست اخیر کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران محمدرضا طلایی رئیس کمیسیون در ابتدای گزارشی از جلسه کمیسیون های تخصصی اتاق ایران در اختیار اعضا قرار داد. دستور کار اصلی جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران آنالیز دستورالعمل...

18 آبان 1399

خبرنگاران مراسم عمره در عربستان از سرگرفته شد

تهران - خبرنگاران - عربستان سعودی شنبه شب بیان نمود که برگزاری مراسم عمره از شب شنبه -یکشنبه به وقت مکه مکرمه به صورت تدریجی ازسر گرفته می گردد.

17 آبان 1399

فرانسه سفیر خود را از ترکیه فراخواند

ایرنا نوشت: پاریس در پی نقدها رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از امانوئل مکرون سفیر خود را از آنکارا فراخواند.

13 آبان 1399

تاکید بر لزوم گسترش روابط فرهنگی ایران و برزیل

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تاکید بر لزوم گسترش روابط فرهنگی ایران و برزیل صورت گرفت.

12 آبان 1399

وعده مجلسی ها برای ساماندهی بازار خودرو

خبرنگاران : سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: اعضای مجمع در نشست با وزیر پیشنهادی صمت بر ضرورت مشخص اولویت ها در مدت زمان اندک باقی مانده و ساماندهی قیمت کالاها و بازار خودرو تاکید کردند.

11 آبان 1399

حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی، به هیچ وجه!

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از علی لاریجانی، گفت که به هیچ وجه چنین امری امکان ندارد.

10 آبان 1399

وزیرخارجه ارمنستان: ایران در مسائل بین المللی موضع سازنده دارد

زهراب مناتسکانیان وزیر امورخارجه ارمنستان بیان کرد: ایران در مسائل امنیتی منطقه ای و دنیا، موضع مسئولانه و سازنده دارد.

10 آبان 1399

فرد گروگان گیر در پایتخت اوکراین بازداشت شد

یک فرد گروگان گیر در پایتخت اوکراین که تهدید کرده بود ساختمان یک بانک را منفجر می کند بازداشت شد.

9 آبان 1399

خبرنگاران معاون وزیر کشور: مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است

تهران - خبرنگاران - معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است، گفت: در تقسیمات کشوری تأکید بر قوانین موجود، فرآیندهای کارشناسی و نگاه راهبردی، لازم است.

7 آبان 1399

تحریم 4 شهروند روس به بهانه تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا اظهار داشت نام چهار شهروند روس به اتهام تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به فهرست اشخاص تحت تحریم این وزارتخانه افزوده شده است.

3 آبان 1399

خبرنگاران ظریفیان: امیدوارم طرح اصلاح قانون انتخابات پروژه نباشد

تهران- خبرنگاران- غلامرضا ظریفیان استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اقداماتی که می گوید مجلس در جهت افزایش اختیارات شورای نگهبان و تغییر شرایط اثرگذاری رای مردم در انتخابات مختلف، در دست دارد گفت: امیدوارم اقدامات مجلس در اصلاح طرح قانون...

1 آبان 1399

حضور دانش آموزان در مدارس از روز شنبه باید با نظر ستاد ملی کرونا انجام گردد

حمیدرضا حاجی بابایی اظهار کرد: ستاد مبارزه با کرونای کشور در مورد بازگشایی مدارس در روز شنبه 15 شهریور، باید مسئولیت کامل را با اعلام شفاف مصوبه ستاد به عهده بگیرد. سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها اولین اولویت است.

27 مهر 1399

خبرنگاران فراوری واکسن کرونا در کشور هنوز در فاز قبل از کارآزمایی بالینی است

تهران- خبرنگاران- رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: فراوری واکسن کرونا در کشور هنوز در فاز قبل از کارآزمایی بالینی (Clinical trial) واقع شده است و مطالعات حیوانی آن روبه انتها است.

26 مهر 1399

مخالفت شدید کشورهای اروپایی با تحریم های آمریکا علیه خط لوله گاز روسیه

بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم های آمریکا علیه پروژه خط لوله گاز روسیه موسوم به نورد استریم 2 در اعماق دریای بالتیک را به عنوان نقض قوانین بین المللی می دانند.

25 مهر 1399
تعداد: (129)