تور ارمنستان ارزان: ترکیه و ارمنستان در جهت عادی سازی روابط

به گزارش مجله شهبازی، وزیر خارجه ترکیه اطلاع داد که با ارمنستان برای معین نمایندگانی میان دو کشور برای عادی سازی روابط توافق شده است.

تور ارمنستان ارزان: ترکیه و ارمنستان در جهت عادی سازی روابط

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه گفت که توافقی با ارمنستان حاصل شده که بر اساس آن، نمایندگانی میان دو کشور برای عادی سازی روابط بین آنکارا و ایروان، مشخص خواهد شد.

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز چندی پیش گفته بود که مسکو از عادی سازی روابط میان ارمنستان و ترکیه حمایت می نماید.

وی بعلاوه ضمن تأیید درخواست ارمنستان از روسیه برای میانجی گری جهت عادی سازی روابط ایروان و آنکارا گفت، در همین زمینه گام های در حال برداشته شدن است.

از سوی دیگر واهان هونانیان سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان چندی پیش بر آمادگی بدون پیش شرط این کشور برای عادی سازی روابط با ترکیه خبر داده بود.

سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان ادامه داد: در جریان گفت و گوها با همکاران روسی مان، به آنها اطلاع دادیم که آماده عادی سازی روابط بدون پیش شرط هستیم.

آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان نیز چندی پیش در مصاحبه با نشریه فرانسوی لوموند گفت: ما همواره اعلام نموده ایم که علیرغم حمایت های بسیار ترکیه از جمهوری آذربایجان در جریان جنگ (44 روزه بر سر قره باغ کوهستانی) چه از نظر سیاسی و چه به وسیله تامین تسلیحات و بعلاوه استقرار هزاران مزدور خارجی، آماده عادی سازی روابط خود بدون پیش شرط هستیم. ما سیگنال های مثبتی از ترکیه برای بازگشایی گفت وگو دریافت نموده ایم، اما شرایط همچنان پیچیده است. آنکارا شرایط جدیدی را مطرح می نماید. از جمله کریدور اتصال جمهوری آذربایجان و نخجوان.

اوایل مهر ماه بود که ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام نمود که ترکیه در پی عادی سازی روابط با ارمنستان پس از انتها جنگ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان است.

کالین اضافه کرد: در اصل، ما در پی عادی سازی روابط با ارمنستان هستیم. علت اصلی انتها روابط دیپلماتیک ما با ارمنستان و بستن مرزهای ما در سال 1992، حمله به قره باغ بود. از آنجا که این مشکل حل شده است، در واقع هیچ مانعی در برابر عادی سازی ما با ارمنستان وجود ندارد. اما هنوز مسائلی وجود دارد که باید درباره قره باغ حل گردد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1177

به "تور ارمنستان ارزان: ترکیه و ارمنستان در جهت عادی سازی روابط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: ترکیه و ارمنستان در جهت عادی سازی روابط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید