سوریه دخالت های خارجی در امور داخلی چین را محکوم کرد

به گزارش مجله شهبازی، وزارت خارجه سوریه با تأیید تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ، دخالت های کشورهای غربی و آمریکا در ارتباط با تصویب این قانون را خلاف قوانین بین المللی دانست.

سوریه دخالت های خارجی در امور داخلی چین را محکوم کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز در واکنش به تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ گفت که دمشق از این قانون حمایت می نماید.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این منبع سوری دخالت کشورهای غربی و آمریکا در مخالفت با تصویب این قانون را دخالت در امور داخلی چین دانست و گفت که هدف از تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ، حفظ امنیت و سرعت بخشیدن به فرایند توسعه در چین است.

پنجشنبه گذشته مجمع خلق چین قطعنامه امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف تقویت امنیت این منطقه به تصویب درآورد که طبق آن، کمیته کنگره خلق ملی مسئولیت تدوین لایحه ای در مورد امنیت هنگ کنگ را برعهده خواهد داشت. مقامات آمریکایی مدعی هستند که تصویب این قانون در چین باعث محدودیت آزادی و خودمختاری هنگ کنگ خواهد شد.

دولت چین اما می گوید که هدف این لایحه مقابله با براندازی، تروریسم و مقابله با مداخلات خارجی در امور هنگ کنگ است. دولت هنگ کنگ روز پنج شنبه خاطرنشان کرد هر تحریمی یک شمشیر دو لبه است که نه تنها به منافع هنگ کنگ بلکه به اقتصاد آمریکا نیز ضربه بزرگی وارد خواهد نمود.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا به دنبال اعمال فشار به چین برای کاهش تسلط این کشور بر هنگ کنگ هستند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 313

به "سوریه دخالت های خارجی در امور داخلی چین را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه دخالت های خارجی در امور داخلی چین را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید