ساماندهی دستفروشان و واکسیناسیون گروه های هدف

به گزارش مجله شهبازی، تهران (پانا) -معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به بررسی تدوین دستورالعمل های ویژه ایام نوروز برای سفرها و فعالیت های صنوف، ساماندهی دستفروشان در این ایام و واکسیناسیون گروه های هدف تا پیش از انتها سال را تشریح کرد.

ساماندهی دستفروشان و واکسیناسیون گروه های هدف

به گزارش ایسنا، بابک دین پرست معاون وزیر و دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا در خاتمه جلسه قرارگاه عملیاتی گفت: امروز هشتمین جلسه اصلی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا برگزار گشت که چند دستور کار برای بررسی داشتیم اما به دلیل طولانی شدن جلسه تنها دو دستور کار مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: نخست بررسی فرایند اجرای مصوبات جلسه هفتم قرارگاه پیگیری شد که در این راستا 41 مصوبه که به موضوعات مختلف جلسه قبلی قرارگاه مرتبط بود به جز یک مصوبه، همگی اجرایی شدند و مصوبه باقیمانده نیز تا آخر هفته عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: از 13 جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که پس از تشکیل قرارگاه مصوبات مختلفی را داشته، پفراینده هشت جلسه یعنی جلسات 42 تا 50 ، همه مصوبات اجرایی شده که گزارش آن برای رئیس جمهور ارسال شد.

وی تاکید کرد: در بخش دیگری از جلسه بررسی تدوین دستورالعمل های ویژه ایام نوروز با حضور وزیر میراث فرهنگی مورد ارزیابی قرار گرفت تا برنامه ریزی مناسبی برای سفرهای این ایام و فعالیت صنوف انجام و تصمیمات لازم اتخاذ شود. به همین دلیل مقرر شد کمیته انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا پیشنهادات خود برای تردد در این ایام را ارائه کند تا پس از بررسی این پیشنهادات، به ستاد ملی مدیریت کرونا ارسال شود.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد فعالیت اصناف در ایام عید نوروز نیز گفت: در مورد فعالیت صنوف با همکاری وزارت صمت با توجه به لزوم رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی مقرر شد برای فعالیت اصناف تصمیمات لازم اتخاذ شود. از سوی دیگر با توجه به اینکه در این ایام فعالیت دستفروشان نیز بیشتر خواهد بود مقرر شد کمیته مشترکی متشکل از نمایندگان شهرداری ها و دهیاری ها و وزارت صمت برای ساماندهی این موضوع تشکیل شود.

وی تاکید کرد: در جلسه امروز بحث واکسن در قالب تولید داخل و واردات آن نیز مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان بانک مرکزی و وزارت امور خارجه گزارشاتی را ارائه کردند که نشان می دهد همه دستگاه ها پیگیر هستند که تا پیش از خاتمه سال برای گروه های هدف واکسن وارد و کار واکسیناسیون آنها انجام شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 741

به "ساماندهی دستفروشان و واکسیناسیون گروه های هدف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی دستفروشان و واکسیناسیون گروه های هدف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید