خبرنگاران معاون وزیر کشور: مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است

به گزارش مجله شهبازی، تهران - خبرنگاران - معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است، گفت: در تقسیمات کشوری تأکید بر قوانین موجود، فرآیندهای کارشناسی و نگاه راهبردی، لازم است.

خبرنگاران معاون وزیر کشور: مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف در مراسم تودیع و معارفه سید سعید جلالی مدیرکل سابق و زهرا احمدی مدیر کل جدید تقسیمات کشوری معاونت سیاسی وزارت کشور که با حضور جمعی از مدیران کل و همکاران معاونت سیاسی برگزار گشت، افزود: مدیرکل جدید تقسیمات کشوری علاوه بر پیگیری جدی تصویب لایحه نظام تقسیمات کشوری و سیاست های مربوطه، دقیقاً باید در چارچوب قوانین و قواعد موجود حرکت نماید؛ زیرا چالشی ترین موضوع در حال حاضر نواقص قانونی است که باعث برداشت های بعضاً مطابق با سلایق و شخصی سازی مطالبات و شکل گیری نوعی چانه زنی شده است.

معاون سیاسی وزیر کشور، ضمن ترسیم بعضی مختصات شرایط کنونی کشور به ویژه در شرایط تداوم تحریم های ظالمانه و بیماری کرونا، گفت: شرایط کنونی، شرایطی کاملاً استثنایی و خاص است و دولت و مجموعه نظام در واقع شرایطی این چنین را مدیریت می نمایند و مردم نیز با آگاهی و شعور بالا شرایط موجود را تحمل می نمایند.

عرف هم چنین با اشاره به وظیفه مهم و بنیادین وزارت کشور در راهبری سیاست داخلی و امنیت داخلی کشور، گفت: تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است و با توجه به ارتباط وثیق و مستقیم این مقوله با موضوع قدرت، هم در حوزه سیاست و هم در حوزه امنیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: رویکرد و هدف گذاری کلان وزارت کشور در موضوع تقسیمات کشوری، تحقق عدالت تقسیماتی با همه شؤون و ابعاد آن است.

وی با اشاره به این که مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است، تأکید کرد: با توجه به ارتباط وثیق و مستقیم این مقوله با موضوع قدرت، تقسیمات کشوری هم در حوزه سیاست و هم در حوزه امنیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در شروع این مراسم سید سعید جلالی مدیرکل سابق تقسیمات کشوری با اشاره به این که این انتصاب، شروعی نو در تداوم سیاست های حرفه ای و تخصصی وزارت کشور در حوزه تقسیمات کشوری است، اظهارداشت: تقسیمات کشوری، یک حوزه موضوعی بسیار استراتژیک و راهبردی با ابعاد متنوع و پراهمیت است که در برنامه ریزی و اجرای سیاست های آن، لازم است به وجوه و سویه های مختلف سیاسی، فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی، اجتماعی و امنیتی به آن نگریسته گردد.

وی با برشمردن بعضی از مهم ترین سیاست ها و اقدامات اجرا شده در این حوزه، بر اهمیت توجه به مقوله عمق راهبردی در سیاستگذاری و اقدامات حوزه تقسیمات کشوری تأکید و اظهار امیدواری کرد: در این فرایند، برگزیدن مدیرکل جدید از میان همکاران و مدیران باسابقه این حوزه، منجر به تداوم موفقیت های قابل توجه در این زمینه خواهد شد.

در این مراسم همچنین، زهرا احمدی مدیرکل جدید تقسیمات کشوری که تا پیش از این ریاست گروه مطالعات تقسیماتی را در دفتر تقسیمات کشوری بر عهده داشته است، بر ضرورت نگاه چندجانبه به موضوع تقسیمات کشوری هم در حوزه سیاستگذاری و هم در حوزه اجرا تأکید کرد و اظهارداشت: برای برداشتن هر گام در این حوزه، توجه و تمرکز جدی بر ابعاد و زوایای متنوع فرهنگی، اجتماعی، مالی و سیاسی مناطق مورد نظر، امری لازم است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 495

به "خبرنگاران معاون وزیر کشور: مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر کشور: مقوله تقسیمات کشوری، امری حاکمیتی و تخصصی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید