رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شد

به گزارش مجله شهبازی، نشست مجمع انتخاباتی و سالیانه کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار و ریتا سوبوو به عنوان نخستین زن در دنیا برای چهار سال آینده رئیس AVC شد.

رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شد

از سفر با تور برای پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، بیست و سومین مجمع عمومی و سالیانه کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) امروز (دوشنبه) به منظور انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه این کنفدراسیون برگزار گردید.

با توجه به شیوع ویروس کووید 19 و بیماری کرونا، این نشست به صورت آنلاین و با حضور نمایندگان 59 کشور از 65 عضو کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار و برای رای گیری نیز از سیستم شرکت لومی (رای گیری الکترونیکی) استفاده شد.

برای ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا، تنها ریتا سوبوو معاون اجرایی فعلی AVC نامزد شده بود و با کسب بیشتریت آرا و موافقت صد درصدی اعضا، برای چهار سال آینده مسئولیت این کنفدراسیون را برعهده گرفت. انتخاب وی به عنوان نخستین زنی که مسئولیت یک کنفدراسیون والیبال را بر عهده می گیرد، مهم ترین موضوع نشست امروز بود.

آری گراسا رئیس فدراسیون دنیای و فابیو آزوِدو مدیرکل فدراسیون دنیای نیز در این نشست آنلاین حضور داشتند و انتخاب سوبوو را تبریک گفتند.

رئیس فدراسیون دنیای والیبال با بیان این که ساختار و سازمان دهی کنفدراسیون والیبال آسیا بهتر شده است، گفت: قاره آسیا از کهن ترین قاره های دنیا است و اعضای بسیاری در زیر مجموعه آن، با موفقیت فعالیت می نمایند.

آری گراسا ادامه داد: هرچند فدراسیون های ملی در آسیا باید در قدم نخست به شکل دهی تیم های ملی خود بپردازند، اما نباید از بخش های مهم اقتصادی و بازاریابی غفلت نمایند.

وی توضیح داد: بزرگترین حامیان اقتصادی والیبال در این قاره فعالیت دارند و از این نظر آسیا در بین دیگر کنفدراسیون های دنیا پیشرو است.

رئیس فدراسیون دنیای والیبال، در ادامه به علاقه مندان این رشته ورزشی در دنیا اشاره نمود و گفت: ایران در آسیا از جمله کشورهایی است که علاقه مندان و تماشاگران زیادی را به سالن های مسابقه جذب نموده است. هند و پاکستان نیز با توجه به جمعیت کشورشان می توانند در این زمینه فعالیت بهتری داشته باشند.

در ادامه این نشست، 21 نماینده هیئت رئیسه کنفدراسیون آسیا که قبلا در انتخابات پنج منطقه آسیا انتخاب شده بودند، معرفی شدند که از منطقه آسیا مرکزی، محمدرضا داورزنی از ایران، یرمک از قزاقستان، عتیق الاسلام از بنگلادش و راماوتار از هند، در بین آن ها بودند.

از منطقه اقیانوسیه سه نفر، جنوب شرق سه نفر، شرق چهار نفر، غرب آسیا چهار نفر و دو خانم از کشورهای ماکائو و پائو در این فهرست قرار داشتند.

صالح بن ناصر نیز در این نشست حضور داشت و درباره کناره گیری خود گفت: حدود 76 سال سن دارم و دیگر از نظر جسمانی امکان فعالیت زیاد ندارم و باید ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا به یک نیروی جوان تر می سپردم. با این حال، صالح بن ناصر به عنوان عضو افتخاری کنفدراسیون آسیا باقی ماند.

معرفی نشدن عیسی حمزه، از دیگر موضوعات این نشست بود که بیشتر اعضای هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون دنیای، خواستار استفاده از تجارب او در والیبال آسیا و دنیا شدند و بیشتر اعضا درخواست ادامه همکاری او با فدراسیون دنیای و کنفدراسیون آسیا را داشتند.

آنالیز مصوبات مجمع عمومی قبلی AVC در بانکوک، گزارش حسابرس داخلی و گزارش فعالیت ها و مسابقات سال های گذشته، شرایط فعلی AVC و گزارش اقتصادی AVC از دیگر موارد مطرح شده در این نشست آنلاین بود.

رئیس جدید کنفدراسیون والیبال آسیا در خاتمه گفت که یک هفته تا دو هفته دیگر، انتخابات کمیته ها برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 552

به "رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید