پروتکل بازگشایی اماکن مذهبی، ورزشی و اغذیه فروشی اعلام شد

به گزارش مجله شهبازی، ایرنا/معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزییات پروتکل بازگشایی امامزاده ها و اماکن مقدس، مراکز آموزشی، اغذیه فروشی ها و مراکز ورزشی را گفت.

پروتکل بازگشایی اماکن مذهبی، ورزشی و اغذیه فروشی اعلام شد

محسن فرهادی افزود: بر اساس پروتکل بهداشتی بازگشایی اماکن مقدس، فقط قرار است صحن این اماکن باز گردد، مردم می توانند با رعایت فاصله گذاری از یک سمت صحن وارد شوند و بدون اینکه توقف و حضور داشته باشند، از طرف دیگر خارج شوند. قرار نیست نماز جماعتی در این اماکن خوانده گردد. در واقع زوار از دور رواق ها و حرم را زیارت می نمایند و از طرف دیگر خارج می شوند.

وی گفت: رواق ها و حرم ها هنوز بسته است و این بازگشایی فقط شامل صحن اماکن مقدس است. مقررات و پروتکل بازگشایی شامل آستان مقدس حضرت امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه (س)، حرم شاهچراغ، شاه عبدالعظیم و سایر امامزاده ها می گردد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، بازگشایی صحن اماکن مقدس بعد از دو روز تعطیلی عید فطر یعنی از روز سه شنبه اجرا می گردد، علت آن هم این است که چون مردم تعطیل هستند، بازگشایی این اماکن می تواند به افزایش سفرها دامن بزند. تصمیم گیری درباره سایر اماکن مذهبی از جمله مساجد هفته آینده در ستاد ملی کرونا انجام می گردد.

بازگشایی استخرها در مناطق سفید

وی درباره بازگشایی اماکن ورزشی گفت: اماکن ورزشی پر برخورد مثل سالن های کشتی همچنان بسته و بازگشایی آنها ممنوع است. بقیه فعالیت های ورزشی در مناطق سفید آزاد است. در مناطق زرد ورزش های انفرادی آزاد است و در مناطق قرمز بعضی باشگاههای ورزشی با تایید مسئولان ورزشی و دانشگاههای علوم پزشکی می توانند فعال باشند. استخرها هم فقط در مناطق سفید می توانند باز باشند.

فرهادی گفت: رستورانها، اغذیه فروشی ها و فست فودها از امروز (عید فطر) بازگشایی می شوند و می توانند با رعایت پروتکل بهداشتی سرویس دهی به مشتریان را آغاز نمایند. البته با حداکثر ظرفیت نمی توانند فعالیت نمایند و با رعایت فاصله گذاری می توانند به ارائه خدمات سرو غذا در داخل رستوران و اغذیه فروشی اقدام نمایند.

وی افزود: در خصوص مدارس هم با توجه به اینکه بسیاری از مدارس ابتدایی تعطیل شده اند، مشکل چندانی نداریم، بقیه مدارس در مقاطع بالاتر هم همچنان خدمات خود را به صورت مجازی و آنلاین ادامه می دهند و فقط در صورت احتیاج برای برطرف اشکال تعدادی از دانش آموزان می توانند به صورت حضوری در کلاس حاضر شوند. امتحانات پایه های نهایی یعنی پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری و بقیه خدمات مدارس به صورت مجازی انجام می گردد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: کنکور هم در زمان هایی اعلام شده با رعایت فاصله گذاری و با استفاده از ماسک و دستکش برگزار می گردد. دانشگاهها هم از 17 خرداد در دوره های دکترا، ترم آخر کارشناسی ارشد و جاهایی که احتیاج به آزمایشگاه است می توانند باز باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 317

به "پروتکل بازگشایی اماکن مذهبی، ورزشی و اغذیه فروشی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل بازگشایی اماکن مذهبی، ورزشی و اغذیه فروشی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید