خوشنویسی و آشپزی در سیزده بدر قرنطینه ای

به گزارش مجله شهبازی، ماندن در خانه و دور بودن از اجتماعات و کاهش روابط اجتماعی، راهکارهای مناسب برای مقابله با شیوع بیماری کرونا است. بنابراین کلاس های آموزشی فرهنگسرای سرو منطقه 6 در قالب طرح جشنواره خدمت با هدف ترغیب شهروندان به ماندن در خانه و غنی سازی اوقات فراغت مردم، از راه دور برگزار و اجرا می گردد.

خوشنویسی و آشپزی در سیزده بدر قرنطینه ای

مجله شهبازی- زینب زینال زاده: تعطیلی مراکز فرهنگی، آموزشی و علمی ارمغان سال جاری ویروس کووید 19 است اما به گفته رویا فتحی، مدیر فرهنگی و هنری شهرداری منطقه 6، آموزش تعطیل شدنی نیست و همیشه باید پیوند بین مخاطب و مدرسان حفظ گردد.

او ادامه داد: این روزها که شهفرایندان اوقات بیشتری در منزل هستند غنی سازی اوقات فراغت اهمیت زیادی دارد. بنابراین کوشش کردیم با برگزاری برنامه های آموزشی متنوع، فرصت استفاده بهینه از اوقات فراغت را برای شهفرایندان فراهم کنیم.

فتحی با اشاره به طرح جشنواره خدمت گفت: در این جشنواره کلاس های آموزش خوشنویسی، طراحی و نقاشی، مبانی موسیقی، آموزش های بچه ها در دوره مهد و پیش دبستانی، موسیقی، زبان انگلیسی گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال و داستان نویسی و فیلمنامه نویسی از مقدماتی تا پیشرفته، به صورت مجازی دایر می گردد.

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره و بهره مندی از دوره های آموزشی می توانند به شبکه اجتماعی [email protected] مراجعه نمایند.

علاوه بر دوره های آموزشی، فتحی به برگزاری مسابقه فیلم و عکس هم اشاره و مطرح نمود: قرنطینه خانگی فرصت خوبی است برای کشف و شکوفایی استعدادها. بنابراین با برگزاری مسابقه فیلم سازی، قصد داریم قرنطینه خانگی را برای شهفرایندان لذتبخش کنیم.

  • تجربه روز طبیعت در خانه

سیزدهمین روز از نخستین ماه سال، روز طبیعت نام دارد و همه ایرانیان بنابر سنتی دیرینه به دامان طبیعت می فرایند و در کنار اعضای خانواده خوشگذرانی می نمایند. سال جاری به سبب شیوع بیماری کرونا، حضور در بوستان ها و طبیعت ممنوع شده است و شهفرایندان با ماندن در خانه، سیزده بدر متفاوتی را تجربه خواهند کرد. فتحی، به ویژه برنامه این روز اشاره نمود و گفت: برای این روز ویژه برنامه متفاوتی با عنوان سیزده بدر قرنطینه ای پیش بینی نموده ایم. اهالی با ارسال عکس و فیلم کوتاه 60 ثانیه ای از سرگرمی های روز سیزده بدر در خانه، می توانند در این برنامه شرکت نمایند.

به گفته او فیلم های کوتاه باید به شماره 09201919250 واتساپ گردد.

  • ورزش در خانه

این روزها خانه نشینی اجباری موجب بی حوصلگی شهفرایندان شده است. علاوه بر آن، ماندن در خانه و کاهش تحرک، سبب اضافه وزن و بروز عارضه چاقی می گردد. بنابراین بهترین راه مقابله با این عارضه، انجام ورزش های ساده در خانه و همراه با اعضای خانواده است.

پویش عکس و فیلم کوتاه از حرکات ساده ورزشی در خانه برنامه سرگرم نماینده ای است که از سوی مدیران فرهنگسرای سرو و با هدف ایجاد سلامتی اجرا می گردد. علاقه مندان برای مشارکت در این پویش می توانند عکس و فیلم کوتاه 60 ثانیه ای از انجام حرکات ساده ورزشی در خانه تهیه نموده و به وسیله پیغام رسان واتساپ به شماره 09201919250 ارسال نمایند.

  • آشپزی من و مامانم

پویش آشپزی های من و مامانم، برنامه دیگری است که با هدف غنی سازی اوقات فراغت شهفرایندان در قرنطینه خانگی اجرا می گردد. اهالی می توانند تصاویر خود را از پخت شیرینی های ویژه نوروز در کنار خانواده ضبط نموده و به شماره واتساپ 09201919250 ارسال نمایند.

  • رقابت بچه ها و نوجوانان در شاهنامه خوانی

اشعار فردوسی همیشه زینت بخش محافل خانوادگی ایرانیان بوده است. قرنطینه خانگی فرصت خوبی است تا بچه ها و نوجوانان را با شاهنامه آشنا کنیم. مسابقه مرز پر گهر مسابقه خوانش شاهنامه ویژه گروه کودک و نوجوان 3 تا 14 سال است که علاقه مندان می توانند فایل های صوتی خود را به شماره 09201919250 واتساپ نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 182

به "خوشنویسی و آشپزی در سیزده بدر قرنطینه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشنویسی و آشپزی در سیزده بدر قرنطینه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید