خبرنگاران اقدامات بهداشتی در حرم مطهر رضوی با مشارکت ارتش انجام شد

به گزارش مجله شهبازی، مشهد- خبرنگاران- پنجمین مرحله اقدامات بهداشتی و ضدعفونی اماکن حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برای مقابله با شیوع کرونا با امکانات نوین قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور انجام شد.

خبرنگاران اقدامات بهداشتی در حرم مطهر رضوی با مشارکت ارتش انجام شد

به گزارش روز یکشنبه آستان قدس رضوی، مدیرعالی حرم مطهر رضوی در حاشیه اجرای این عملیات گفت: همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، طبق تاکید تولیت آستان قدس رضوی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حرم مطهر رضوی، شورای بهداشت حرم مطهر با همکاری قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور عملیات ضدعفونی اماکن متبرکه رضوی را انجام داد.

محمدمهدی برادران افزود: طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حرم مطهر رضوی به خصوص رعایت ماسک زدن بیش از 90 درصد است.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی در راستای حفظ سلامت زائران حضرت امام رضا (ع) بر رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی در حرم مطهر رضوی تاکید دارد.

مدیرعالی حرم مطهر رضوی با اشاره به استفاده از ظرفیت نخبگانی شرکت های دانش بنیان در حوزه بهداشت و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در حرم مطهر رضوی، گفت: حاصل این ارتباطات و همکاری ها، تولید با کیفیت مواد ضدعفونی بر پایه مواد گیاهی و بهره گیری از دستگاه های ضدعفونی هوشمند در حرم مطهر رضوی است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور نیز گفت: با توجه به شیوع کرونا، ماموریت همکاری با وزارت بهداشت و سایر نهادها در راستای تامین امنیت سلامت مردم، به ارتش جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.

امیر سرتیپ، رضا آذریان افزود: دلدادگان به اهل بیت (ع) از رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حرم مطهر رضوی اطمینان خاطر داشته باشند چرا که آستان قدس رضوی با همکاری این قرارگاه اماکن متبرکه رضوی را به صورت مداوم ضدعفونی می کند و این ماموریت تا زمانی که ویروس منحوس کرونا از سراسر کشور رخت بربندد ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: یگان های ارتش از ابتدای شیوع کرونا در خدمت مردم و یاوران سلامت بوده و خواهند بود.

فرمانده قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور گفت: یگان های ارتش در منطقه شمال شرق همانطور که از 700 کیلومتر مرز شرقی کشور حراست می کنند، در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هم از جان و دل خدمت نموده و شعار با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم را به منصه ظهور می رسانند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 566

به "خبرنگاران اقدامات بهداشتی در حرم مطهر رضوی با مشارکت ارتش انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقدامات بهداشتی در حرم مطهر رضوی با مشارکت ارتش انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید