نمکی به وزیر بهداشت هند نامه نوشت

به گزارش مجله شهبازی، وزیر بهداشت کشورمان در نامه ای به وزیر بهداشت هند، شرایط ویروس جدید در کشور هندوستان را مورد ارزیابی قرار داد.

نمکی به وزیر بهداشت هند نامه نوشت

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، در نامه سعید نمکی به هاراش وارد هان وزیر بهداشت هند، آمده است: خبر تأسف آور ابتلاء و مرگ و میر بالای شهروندان عزیز کشور دوست هندوستان موجب تأثر و تألم اینجانب و هیأت محترم دولت، مسئولین و مردم کشورمان شد. مدیریت پاندمی موجود به جز با همدلی، همکاری و مساعدت همه کشورها در سایه عدالت، برطرف تبعیض ها و تحریم ها و همچنین رساندن عادلانه همه امکانات مؤثر در پیشگیری، تشخیص و درمان برای یکایک مردم نیازمند دنیا و حمایت سیاسی، کارشناسی و مالی تشکیلات بین المللی و سازمان های مردم نهاد میسر نخواهد بود.

جمهوری اسلامی ایران گرچه در سایه تحریم های ظالمانه و فشارهای ناشی از آن برای تهیه دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی، روزهای سختی را گذراند و امروز نیز با موج چهارم بیماری ناشی از ویروس موتاسیون یافته انگلیسی روبرو است، مع الوصف توانسته با تکیه بر دانش بومی، استفاده از تجربه و علم دانشمندان داخلی و همچنین وفاق گسترده علمی با کمترین عارضه ممکن از این موج سهمگین عبور کند.

تجهیزات و داروهای مورد نیازش را بسازد و در عرصه واکسن نیز زیرساخت های مناسبی را فراهم نماید که امیدواریم تبادل تجارب با مراکز علمی، تحقیقاتی و تولیدی دو کشور بتواند آینده روشن تری را برای دو کشور که سابقه دیرینه ای در تبادلات علمی، فرهنگی و تولیدی دارند رقم بزند. دولت و ملت ایران آماده اند تا در این روزهای سخت و در اوج گرفتاری شهروندان عزیز کشور هندوستان با اپیدمی COVID-19 از هر یاری فنی، کارشناسی و تجهیزاتی دریغ نکند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 856

به "نمکی به وزیر بهداشت هند نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی به وزیر بهداشت هند نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید