لکه های آبی روی پوست نشانه کدام بیماری خطرناک هستند؟

به گزارش مجله شهبازی، به نقل از البعث، دکتر پاول بوگومولوف متخصص بیماری های کبدی و گوارش می گوید که ظهور خود به خودی لکه های آبی همراه با علائم دیگری مانند پف، خواب آلودگی، زردی چشم و اختلال در تمرکز، نشان می دهد کبد وظیفه خود را به طور کامل انجام نمی دهد.

لکه های آبی روی پوست نشانه کدام بیماری خطرناک هستند؟

پاول بوگومولوف اضافه کرد: ظهور لکه های آبی روی پوست یا به دلیل بیماری هپاتیت حاد رخ می دهد یا به دلیل ابتلا به سیروز کبدی است؛ وقتی به دلیل بیماری عملکرد کبد مختل شود، عوامل لخته شدن خون کاهش می یابد که ممکن است به صورت خونریزی ظاهر شود. بیمارانی که از بیماری کبدی رنج می برند، نه تنها فاکتور های پلاسما در سیستم لخته شدن خون آن ها کاهش می یابد، بلکه عوامل سلولی هم دارند و از پلاکت خون کم هم رنج می برند؛ بنابراین هرگونه قرار گرفتن در معرض ضربه خفیف باعث تغییراتی در پوست می شود که شبیه کبودی است.

این پزشک متخصص شرح داد همه کسانی که از سیروز رنج می برند باید به طور کامل از نوشابه های الکلی و شیرین پرهیز کنند.

توصیه می شود رژیم غذایی حاوی مقدار کمی نمک را دنبال کنند. آن ها همچنین باید از محصولات لبنی تخمیر شده استفاده کنند، زیرا از انسفالوپاتی کبدی و عوارض سیروز عفونی جلوگیری می کنند.

این متخصص تأکید کرد: اگر ویروس ها عامل سیروز هستند، باید دارو های ضد ویروسی مصرف شود و اگر دلیل آن اضافه وزن، چاقی و مقاومت به انسولین است، باید دارو هایی را که بر مقاومت به انسولین تأثیر دارند، مصرف کرد. اگر هپاتیت خود ایمنی باشد، دارو های هورمونی برای بیمار تجویز می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1021

به "لکه های آبی روی پوست نشانه کدام بیماری خطرناک هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لکه های آبی روی پوست نشانه کدام بیماری خطرناک هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید