قرمزی چشم نشانه ای از کروناست؟

به گزارش مجله شهبازی، پزشکان می گویند هر عفونت ویروسی یا باکتریایی می تواند باعث قرمزی چشم گردد.

قرمزی چشم نشانه ای از کروناست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه the healthy، یکی از سؤالاتی که ممکن است برای ما پیش آمده باشد، این است که قرمزی چشم ها هم از جمله علائم کرونا محسوب می گردد یا خیر. قرمزی چشم یک علامت رایج کرونا نیست اما می تواند یک نشانه احتمالی این بیماری باشد. در این گزارش قصد داریم تا آنچه را که در این خصوص ضروری است بدانید، برای شما ذکر کنیم.

نشانه های کرونا فراتر از سرفه است

تا کنون ما با رایج ترین نشانه های کرونا یعنی تنگی نفس، سرفه و تب آشنا شده ایم. با این حال دانشمندان همچنان در حال کشف علائم دیگری از کرونا هستند که کمتر رایج است مانند ورم ملتحمه و قرمزی چشم.

سونال تولی (Sonal Tuli) دارای دکترای پزشکی و سخنگوی بالینی آموزشگاه چشم پزشکی آمریکا به شکل تقریبی خاطرنشان کرد حدود 5 درصد از بیماران مبتلا به کرونا ممکن است دچار این علامت در چشمان خود شوند؛ بنابراین در صورتی که دچار قرمزی چشم شدید، فورا چنین نتیجه گیری نکنید که دچار کرونا هستید؛ هر چند احتمال داشتن کرونا را نیز نادیده نگیرید.

ورم ملتحمه چیست؟

دکتر سونال تولی می گوید: ورم ملتحمه یا قرمزی چشم یک اصطلاح کلی است و ما به قرمزی چشم، با این دید نگاه می کنیم که هر چیزی را که سبب گردد چشمان شما صورتی و یا قرمز گردد، شامل می گردد.

ویروس ها شایع ترین دلیل ورم ملتحمه هستند اما باکتری ها و آلرژی ها نیز می توانند در این امر مؤثر باشند. به طور معمول، علائم دیگری برای ورم ملتحمه چشم وجود دارد مانند آبریزش چشم، احساس وجود شیئی خارجی در چشم. بعلاوه احساس خارش و یا سوزش چشم نیز علاوه بر صورتی و یا قرمزی از دیگر علائم ورم ملتحمه چشم است.

ارتباط میان قرمزی چشم و کرونا

با توجه به آنکه ویروس ها شایع ترین دلیل قرمزی چشم هستند، پس منطقی است که (SARS-CoV-2) که ویروس عامل بیماری کووید19 است نیز سبب چنین چیزی گردد. بعلاوه به مانند بینی و دهان، چشمان شما نیز با غشا های مخاطی پوشانده شده که راه اصلی ورود SARS-CoV-2 و سایر ویروس ها به بدن شماست. به همین خاطر است که کادر درمان ملزم به استفاده از محافظ صورت و عینک هستند.

از کجا بفهمیم قرمزی چشم ناشی از کروناست؟

دکتر سونال تولی می گوید از آنجایی که صرف نظر از دلیل قرمزی چشم، نشانه ها یکسان هستند، راه مناسبی برای فهمیدن این مسئله وجود ندارد.

طبق نظر دکتر پاندیت که به درمان بیماران کرونایی دارای ورم ملتحمه پرداخته، ورم ملتحمه ناشی از کرونا نشانگر مرحله خاصی از کرونا نیست؛ بنابراین شما باید دید خود را وسیع تر کنید. در صورتی که ورم ملتحمه چشم شما با علائم دیگری به مانند سرفه، تنگی نفس و از دست دادن حس بویایی یا چشایی همراه باشد، شما احتمالا به کرونا مبتلا شده اید.

بعلاوه شما باید شرایط خود را نیز در نظر بگیرید. آیا شما به تازگی در مواجهه با فرد مبتلا به کرونایی قرار داشته اید و آیا در آن هنگام به مقدار کافی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نموده بودید؟ آیا شما به طور کامل واکسینه شده اید یا خیر و آیا محلی که شما در آن زندگی می کنید شیوع کرونا در آن بالاست؟ این ها پرسش هایی هستند که می توانند در این مسئله مهم باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1202

به "قرمزی چشم نشانه ای از کروناست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرمزی چشم نشانه ای از کروناست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید