تهران وارد پیک ششم کرونا شد!، قرنطینه نداریم

به گزارش مجله شهبازی، به گزارش خبرنگاران، تفاوت پیک ششم کرونا با پیک های قبلی چیست؟

تهران وارد پیک ششم کرونا شد!، قرنطینه نداریم

به نقل از ایسنا، نادرتوکلی ادامه داد: تفاوت پیک ششم کرونا با پیک های قبلی در این است که تعداد ابتلا بالا است اما، خوشبختانه شدت بیماری کمتر از سویه های دیگر است.

او افزود: تقریبا مقدار مراجعین سرپایی در حال حاضر (پیک ششم کرونا) در حوزه درمان در روز به مرز 6000 نفر رسیده است؛ ولی تعداد بستری های تازه بین 300 تا 400 مورد در روز است که یعنی از هر 20 نفر یک نفر بستری می شود.

توکلی ادامه داد: تعداد کل موارد بستری در استان تهران اکنون حدود 1300 بیمار است که از این تعداد حدود یک چهارم در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

معاون درمان ستاد کرونای تهران گفت: چون هنوز اثر مستقیم افزایش موارد ابتلا در پیک ششم کرونا مشخص نشده است، موارد مرگ و میر استان همچنان تک رقمی است.

امیکرون در بچه ها بیشتر است

او با تاکید بر این که بروز امیکرون در بچه ها بیشتر است، افزود: نسبت به ماه های قبل ابتلای به کرونا در گروه سنی زیر 10 سال افزایش یافته است؛ البته فراموش نکنیم هر ساله در این فصل بیماری های ویروسی هم فرایند افزایشی داشته اند؛ بنابراین بخشی از موارد ابتلا هم مربوط به موارد آنفلوآنزا است. در این راستا توصیه اکید ما استفاده از دو ماسک در اماکن عمومی است.

توکلی با اشاره به سرایت پذیری بالای امیکرون، گفت: به همین علت برگزاری هر تجمعی ریسک بالایی دارد، مگر اینکه فاصله اجتماعی رعایت شود و دز بوستر واکسن نیز تزریق شده باشد.

وی افزود: در این راستا یکی از موضوعات مطرح شده در جلسات ستاد کرونای استان تهران برگزاری جشنواره فجر بوده است که ان شاءالله تصمیمات خوبی اتخاذ شود. توجه کنید که واکسن هم عامل جلوگیری از ابتلا نیست ولی کمک می کند در صورت ابتلا، شدت بیماری کم باشد.

وی با بیان اینکه نمی توان به شدت قبل محدودیت های کرونایی را اعمال کرد، ادامه داد: موضوع حائز اهمیت این است که طول دوره قرنطینه با سویه امیکرون کمتر و بین 5 تا 7 روز است و معمولا بیماری هم خفیف است؛ بنابراین بازگشت به لاک داون و قرنطینه برای پیک ششم کرونا توصیه نمی شود.

او تاکید کرد: در زمینه تجهیزات و آمادگی های بیمارستانی برای مقابله با پیک ششم کرونا در استان تهران با کمبود و مسئله ای روبرو نیستیم.

آخرین اخبار کرونا را از صفحه ویروس کرونا خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1277

به "تهران وارد پیک ششم کرونا شد!، قرنطینه نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران وارد پیک ششم کرونا شد!، قرنطینه نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید