فرهادی: محدودیت ها را رعایت نکنید جریمه می شوید خبرنگاران

به گزارش مجله شهبازی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه افرادی که قوانین را رعایت نکنند مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت و جریمه خواهند شد گفت: در صورت رعایت نکردن قوانین مراکز شغلی پلمب می شوند.

فرهادی: محدودیت ها را رعایت نکنید جریمه می شوید خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره محدودیت های جدید کرونایی به برنامه تهران ما سلامت رادیو تهران گفت: رنگبندی شهر ها از ابتدای اپیدمی کرونا به این دلیل در کشور ایجاد شد تا محدودیت ها و احتمالا گشایش ها به صورت هوشمند انجام گردد، به طوریکه با حرکت از رنگ آبی به سمت قرمز محدودیت ها بیشتر می گردد و با حرکت از سمت قرمز به آبی محدودیت ها کمتر می گردد.

وی با اشاره به تاثیر شرایط کلانشهر تهران بر دیگر شهر ها و استان های کشور گفت: تهران شهری حساس و پر اهمیت است. هر موقع پروتکل های بهداشتی و موارد مرتبط با گسترش کرونا رعایت نگردد رنگبندی تغییر نموده و به سمت قرمز پیش می رود. متاسفانه در شهر های قرمز فقط مشاغل شماره 1 که خدمات آن ها لازم است مثل صندلی های سوخت، فروشگاه های ارزاق عمومی، فروشگاه های غذای بیرون بر، ادارات امدادی، داروخانه ها، درمانگاه ها، کلینیک ها و بیمارستان ها مجاز به فعالیت هستند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آخرین ابلاغ محدودیت های هوشمند توسط وزیر کشور به عنوان رئیس قرارگاه ستاد کرونا برای سراسر کشور صورت گرفته و دیگر نیازی به ابلاغ های جدید نیست اظهار داشت: زمانیکه رنگ بندی شهر ها و استان ها تغییر پیدا می نماید؛ استانداران باید بر اساس این ابلاغیه عمل نمایند و طی چند روز گذشته استاندار تهران هم محدویت های تهران را گفت.

وی اضافه کرد: بر اساس این ابلاغیه، یک سوم کارکنان شهر های قرمز در محل کار حاضر شده و دو سوم به صورت دورکاری خدمات خود را ارائه می دهند و فقط گروه شغلی 1 می توانند به هموطنان خدمات رسانی نمایند. در شهر های نارنجی نیمی از کارکنان در محل کار حاضر می شوند و گروه های شغلی 1 و 2 فعال خواهند بود. این موارد در برنامه طرح محدودیت هوشمند کاملا معین است.

فرهادی با تاکید بر اینکه افرادی که قوانین را رعایت ننمایند مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت و جریمه خواهند شد گفت: در صورت رعایت نکردن قوانین مراکز شغلی پلمپ می شوند، پرونده قضایی برای افراد متخلف تشکیل می گردد و جرایمی که به صورت صریح در ستاد کرونا مورد توجه قرار گرفته اند برای متخلفان اعمال خواهد شد. امیدواریم شرایط به حدی نرسد که مجبور به اعمال تمامی محدودیت ها شویم. ولی مردم می دانند سلامت به سایر موارد اولویت دارد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در انتهای این با تاکید بر اینکه قرنطینه های 100 درصدی برای مقابله با کرونا در هیچ کشوری جواب نداده است گفت: اعمال محدودیت ها به نوعی قرنطینه هوشمند است. وقتی می گوییم یک سوم کارکنان باید در محل کار حاضر شوند به معنی این است که دو سوم به جامانده باید دورکاری نموده و در منزل قرنطینه شوند حتی اگر سالم بوده و مسئله ای نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 847

به "فرهادی: محدودیت ها را رعایت نکنید جریمه می شوید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهادی: محدودیت ها را رعایت نکنید جریمه می شوید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید