شریعتمداری در کسوت وزارت کار هم از مجلس کارت زرد گرفت

به گزارش مجله شهبازی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل عدم اجرای دقیق قانون بیمه قالیبافان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارت زرد دادند.

شریعتمداری در کسوت وزارت کار هم از مجلس کارت زرد گرفت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال محمدحسین فرهنگی کننده تبریز از شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم اجرای بیمه قالیبافان در دستور کار صحن علنی قرار گرفت.

شریعتمداری اعلام نمود که به دلیل کمبود بودجه امکان اجرای این حکم قانونی وجود ندارد.

محمد حسین فرهنگی به نام طراح این سئوال گفت: مکاتبات و پیگیری ها در خصوص قطع بیمه قالیبافان و بافندگان فرش، از طریق سازمان تامین اجتماعی به نتیجه ای نرسیده است. این افراد با یک یا چند روز تاخیر در بیمه پردازی با قطع بیمه خود روبرو می شوند. در سایر کشور ها در این قبیل موارد اقدام به قطع بیمه نمی کنند و نهایتا جریمه های مالی محدودی وضع می گردد.

وی ادامه داد: چرا وزیر محترم به استناد اختیاراتی که در ماده 113 قانون مدیریت خدمات کشوری و اصلاحیه آن دارند، در این امر ورود نداشته و حقوق قانونی بافندگان فرش و قالی تضییع می گردد؟ چرا برای باز گشت محروم شدگان از بیمه اقدام نمی گردد؟ اقدامی که از سوی وزیر محترم در سال های اخیر در خصوص ممانعت از قطع بیمه قالیبافان به عمل آمده بود، مدت کوتاهی اجراء شد و قبل و بعد از آن را شامل نگردید. در حال حاضر هم اجرا نمی گردد.

فرهنگی خطاب به شریعتمداری گفت: چطور اجازه دارید حقوق های نجومی به افراد زیرمجموعه همین صندوق های بیمه قالیبافان پرداخت کنید، اما نمی توانید حق بیمه قالیبافان را بپردازید.

وی ادامه داد: شما هر آنچه را که می خواهید انجام می دهید و هر آنچه را نمی خواهید انجام نمی دهید و می گویید طبق قانون عمل می کنید. از حقوق های نجومی و منابعی که مجلس برای بیمه قالیبافان در اختیار شما قرار داده است، استفاده کنید.

کنندگان مجلس هم با 45 رأی موافق، 158 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 232 کننده حاضر در مجلس به شریعتمداری کارت زرد دادند و اعلام نمودند از پاسخ های وزیر قانع نشده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 993

به "شریعتمداری در کسوت وزارت کار هم از مجلس کارت زرد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری در کسوت وزارت کار هم از مجلس کارت زرد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید