خشت اولین مدرسه طرح آجر به آجربا مشارکت 1600 خیر گذاشته شد

به گزارش مجله شهبازی، تهران (پانا) - مراسم خشت گذاری اولین مدرسه با مشارکت 1600 خیر در طرح آجر به آجر، در روستای تیرکرت از توابع شهرستان بوئین و میاندشت استان اصفهان برگزار شد.

خشت اولین مدرسه طرح آجر به آجربا مشارکت 1600 خیر گذاشته شد

به گزارش جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، در پانزدهمین روز از آذرماه 99 و با حضور مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان ، مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان ، کننده مردم در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه ، مدیر و کارشناسان آموزش و پرورش بویین میاندشت آیین خشت گذاری اولین مدرسه طرح آجر به آجر در روستای تیرکرت برگزار شد.

سید مهدی میربد مدیر کل نوسازی مدارس ، در آئین خشت گذاری آموزشگاه حضرت رقیه روستای تیرکرت، اظهار کرد: بر مبنای ابلاغیه وزیر آموزش و پرورش برای اجرای طرح آجر به آجر، جلب مشارکت های خرد مردمی در امر مدرسه سازی مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به اجرای پویش محرم آجر به آجر، اضافه نمود: هدف از اجرای این طرح ایجاد دغدغه مشارکت در ساخت فضای فیزیکی آموزش و پرورش در بین مردم بوده تا همه اقشار با هر سطح توانمندی اقتصادی حتی با کمک های بسیار خرد بتوانند در این امر شرکت کنند.

مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان، گفت: این طرح به خوبی در کشور تدوین شد و با استقبال خیران روبرو شد. هدف گذاری این طرح در استان در گام اول جمع آوری مدارس کانکسی و سنگی و جایگزینی آن با فضای استاندارد بود.

میربد اضافه نمود: به همین دلیل، حدود یک هزار و 600 نفر به طور رسمی در سایت آجر به آجر ثبت نام کردند که با استفاده از مبالغ جمع آوری شده از این افراد و مشارکت خیران محترم آقای محمدحسین جزی و خانم اعظم محمدامینی جزی، امروز خشت گذاری اولین مدرسه در استان اصفهان انجام شد.

وی ادامه داد: پس از استان خوزستان، دومین استان کشور هستیم که امروز، خشت گذاری طرح آجر به آجر را انجام خواهیم داد. امید است با این هدف گذاری، بتوانیم در آینده بسیار نزدیک شاهد جمع آوری مدارس کانکسی و سنگی باشیم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان گفت: در سال جاری آمار مشارکت و ساخت مدارس توسط خیران، با رشد 9 درصدی به 84 درصد رسیده است. این امر نشان می دهد خیران حتی در شرایط کنونی با وجود شیوع کرونا و مسائل اقتصادی، در امر مدرسه سازی بیشتر از قبل شرکت کرده اند.

میربد اضافه نمود: حدود 17 مدرسه کانکسی و 36 مدرسه سنگی در استان اصفهان داریم که بیشتر این نوع مدارس در غرب استان اصفهان است. طرح تجمیع مدارس کوچک نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه اواخر شهریورماه، مراسم کلنگ زنی 11 پروژه در شهرستان فریدونشهر برگزار شد، ادامه داد: در همان جلسه این تعداد با کمک خیران، به 14 مدرسه رسید.

مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان گفت: اعتبارات پروژه ها پیش بینی شده و هر زمانی که سهم خیران پرداخت شود در اختیار پروژه قرار گرفته تا تکمیل شود.

وی ادامه داد: شاید روستای تیرکرت از نظر بعد مسافت به مرکز استان دور باشد اما به همت خیران دومین مدرسه طرح آجر به آجر کشور در این روستا ساخته خواهد شد، دوری روستا خدمت رسانی به دانش آموزان را کمتر نکرده است، دولت در کنار خیران بوده و این پروژه ها را تکمیل خواهد کرد.

عبدیزدان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان هم در این مراسم به سختی های مدارس کانکسی اشاره کرد و گفت : خدا را شاکریم که بحث آجر به آجر استارت خورد و با کمک خیرین آمار مشارکت ها بالا رفت .

وی ضمن تقدیر و تشکر از خیرنیک اندیش محمدحسین جزی بیان کرد : چنین انسان هایی فقط به ساخت مدرسه اکتفا نمی کند بلکه مدارس را پشتیبانی و از بچه ها حمایت می کند و در واقع بنیاد فرهنگی مدارس ((نرگس جزی)) با همت این عزیزان راه اندازی شده است .

عبدیزدان در ادامه اضافه نمود : ما باید جریان مدرسه سازی را در سطح جامعه توسعه دهیم چرا که از همین کمک های خرد و عام مردم تا به امروز 30 پروژه به بهره برداری رسیده است و امیدواریم این جریان خصوصا در مناطق کم برخوردار نهادینه شود

احمد زالی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوئین و میاندشت، در این مراسم اظهار کرد: در این شهرستان پنج مدرسه خیر ساز داریم، چهار مدرسه در حال استفاده است.

وی اضافه نمود: مدرسه فدک، مدارس مرحوم صدیقی 1 و 2 و یک مدرسه در هزارجریب، چهار مدرسه نیز از طرف ستاد اجرایی فرمان امام احداث و بهره برداری شده است. به همت اداره کل نوسازی سال 96 و 97 همه مدارس را نوسازی و بهسازی کردیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوئین و میاندشت گفت: با توجه به تغییرات آب و هوایی سال های اخیر، مهاجرت به سمت ثبات پیش رفته است. این منطقه تنها دو مدرسه کانکسی دارد که دانش آموزان یکی از این مدارس فصلی هستند.

زالی اضافه نمود: در شرایط موجود مدارس روستاها باز است، به دلیل بعد مسافت و پراکندگی، امکان گسترش اینترنت در همه روستاها وجود نداشت و فعالیت مدارس حضوری است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 639

به "خشت اولین مدرسه طرح آجر به آجربا مشارکت 1600 خیر گذاشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشت اولین مدرسه طرح آجر به آجربا مشارکت 1600 خیر گذاشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید