سی و یکمین اجلاس روسای 13 دانشگاه عظیم کشور برگزار گردید

به گزارش مجله شهبازی، سی و یکمین اجلاس روسای 13 دانشگاه عظیم کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید.

سی و یکمین اجلاس روسای 13 دانشگاه عظیم کشور برگزار گردید

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سی و یکمین اجلاس روسای 13 دانشگاه عظیم کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید که به دلیل شیوع ویروس کرونا دانشگاه های مستقر در تهران و استان ها به صورت الکترونیکی در این جلسه حاضر شدند.

محمود نیلی احمدی آبادی رئیس دانشگاه تهران در این جلسه گفت: در اجلاس روسای 13 دانشگاه عظیم کشور تا به امروز موضوعات بسیار مهمی آنالیز شده است که اکنون بسیاری از این موضوعات در قالب فعالیت های کاربردی در سطح دانشگاه های کشور درحال انجام است.

وی اضافه نمود: در این جلسات موضوع توسعه همه جانبه دانشگاه ها در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فناوری و نوآوری مورد آنالیز قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه تهران گفت: ما شاهد تحولات زیاد در دانشگاه های عظیم کشور هستیم که شاید بخشی از این تحولات ناشی از تحولات عمومی کشور و بخش اعظم آن مربوط به برگزاری این اجلاس ها بوده است.

نیلی احمد آبادی اعلام کرد: این نشست ها بستری را فراهم نموده که دانشگاه های عظیم بتوانند از دستاورد ها یکدیگر در حوزه های مختلف استفاده نمایند.

وی تاکید نمود: ایجاد کنسرسیوم مربوط به محیط زیست در موضوع سیاهه آموزشی شهر های عظیم یکی از نتایج بسیار مطلوب این نشست ها بشمار می رود.

رئیس دانشگاه تهران اضافه نمود: همچنین برگزاری این جلسات موجب شد تا از توانمندی دانشگاه ها در امر قانون گذاری به خصوص قانون بودجه و امید است در تدوین برنامه هفتم توسعه استفاده گردد.

نیلی احمد آبادی تاکید نمود: آثار اقدامات این 13 دانشگاه عظیم در بودجه و به خصوص در طرح همسان سازی به خوبی دیده شد چرا که در جلسات مختلف 13 دانشگاه عظیم نمایندگان مجلس حضور داشتند.

وی ادامه داد: همکاری 13 دانشگاه عظیم کشور بستری فراهم کرد تا موضوع آموزش مجازی به اشتراک گذاشته گردد و براین اساس دانشگاه های کشور توانستند در دوران شیوع بیماری کرونا به خوبی برنامه های آموزشی و پژوهشی خود را اجرا نمایند.

رئیس دانشگاه تهران گفت: کرونا بحران ملی و جهانی است که در واقع چنین بحران هایی بهره برداری از تمامی ظرفیت های کشور را می طلبد.

وی اضافه نمود: کرونا تنها یک موضوع پزشکی نیست بلکه با مباحثی، چون علم و فناوری، اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و ... ارتباط دارد بنابراین دانشگاه ها بیشتر از آنچه اکنون وجود دارد می توانستند به برطرف این بحران یاری نمایند.

وی تاکید نمود: از سوی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های سطح یک کشور بار ها پیشنهاد های یاری برای برطرف این بحران اعلام شد و انتظار داشتیم که از ظرفیت دانشگاه در این حوزه بیشتر استفاده گردد.

رئیس دانشگاه تهران اعلام کرد: دانشگاه های عظیم کشور برای برطرف معضل سیلاب ها اقدام به تشکیل 17 کمیسیون کردند که تمامی بخش های کشور را در بر می گیرد و اکنون شاهد دستاورد های کاربردی در این زمینه هستیم.

نیلی گفت: ضروری است ستاد ملی کرونا از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه های کشور بیشتر استفاده کند تا با وسعت بیشتری بتوانیم بر بحران کرونا غلبه کنیم.

وی تاکید نمود: دستور جلسه سی و یکمین اجلاس روسای دانشگاه های عظیم کشور درخصوص همسان سازی حقوق هیات علمی، همفکری پیرامون مدیریت فناوری اطلاعات و یادگیری الکترونیکی و شبکه فناوری و نوآوری و سیاست علم و فناوری در برنامه هفتم توسعه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 880

به "سی و یکمین اجلاس روسای 13 دانشگاه عظیم کشور برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی و یکمین اجلاس روسای 13 دانشگاه عظیم کشور برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید