خداحافظی کی روش با بازیکنان در رختکن

به گزارش مجله شهبازی، کارلوس کی روش در شرایطی هدایت تیم ملی را پذیرفت که همه امیدوار به صعود از مرحله گروهی جام جهانی 2022 بودند. او را به این بهانه آوردند که مقابل انگلیس پرگل شکست نخوریم، ولز را ببریم و برابر امریکا هم یا پیروز شویم یا به تساوی برسیم و بازنده نباشیم. این اتفاقات، اما هرگز رخ نداد. با ارنجی که تیم ملی برابر انگلیس وارد زمین شد، شکست با اختلاف کم دور از دسترس بود. بخصوص که در نیمه اول علیرضا بیرانوند هم آسیب دید و نتوانست تا انتها در زمین بماند.

خداحافظی کی روش با بازیکنان در رختکن

مقابل ولز، اما با تغییراتی که در ترکیب تیم ملی شاهد بودیم، پیروزی نصیب ایران شد؛ برد در لحظه های سرانجامی که با شوت روزبه چشمی و سپس چیپ رامین رضاییان به دست آمد. با پیش بینی هایی که پیرامون بازی با امریکا وجود داشت، تصور بر این بود که بتوانیم با تاکتیک هایی که کی روش در نظر می گیرد، با حداقل امتیاز زمین را ترک کنیم و به مرحله حذفی برسیم. اتفاقی که باز هم شاهد آن نبودیم و تیم ملی با نتیجه یک بر صفر مقابل رقیب خود شکست خورد.

با توجه به نتایجی که به دست آمد و حذف تیم ملی در مرحله گروهی، خیلی ها بر این تصور بودند که کی روش استعفا می دهد و دیگر به ایران برنمی شود. با اخباری که از تیم ملی در قطر به دست آمده و البته تا امروز کسی به آن اشاره ای نداشته، کی روش بعد از سرانجام بازی با امریکا و در رختکن از تمام بازیکنان خداحافظی کرده. وداعی که نشان می داد او دیگر قصدی برای ادامه حضور روی نیمکت تیم ملی ایران ندارد. برخی از بازیکنان با این خداحافظی بهت زده شدند و برخی دیگر شادمان که در آینده مربی پرتغالی هدایت تیم ملی را در دست نخواهد داشت.

با این خداحافظی پیش بینی می شد که کی روش همراه بازیکنان به ایران نیاید، اما او آمد و چند روزی را در تهران سپری کرد. در این مدت جلسه ای هم با مهدی تاج داشت که اخبار آن هنوز بیرون نیامده؛ اینکه در جلسه چه گذشته و آیا طرفین برای ادامه همکاری به توافق رسیده اند یا نه. تنها موردی که رسانه ای شد، دریافت بخش زیادی از پول قرارداد سه ماهه و پاداش برد مقابل ولز بود.

سرمربی تیم ملی ایران، اما نشستی با هیأت رئیسه نداشت، ضمن اینکه بیشتر آن ها در جریان گفت و گوی مهدی تاج با کی روش بر سر نحوه ادامه همکاری نیز نبوده اند. البته شایعه ای که در این بین به وجود آمده، پلنی است که گویا در سر مسئولان فدراسیون فوتبال و البته وزیر ورزش می گذرد. گویا به کی روش پیشنهاد شده در ایران بماند و مدیرفنی تیم ملی شود. موضوعی که بعد از حضور تاج در فدراسیون فوتبال هم یکی از بحث های اصلی بود.

قرار است این پلن نیز مورد توجه و بررسی قرار بگیرد و البته با جواد نکونام هم برای سرمربیگری مذاکره شود. موضوعی که باید دید آیا به تصویب فدراسیون فوتبال می رسد یا نه؟ کی روش، اما یکشنبه ایران را به مقصد پرتغال و شهر لیسبون ترک کرد تا منتظر تماس فدراسیون فوتبال بماند. تماسی که مشخص نیست با او گرفته خواهد شد یا نه؟ بخصوص در شرایطی که او با بازیکنان در رختکن خداحافظی کرده، اما به تهران برگشته. مسأله ای که آینده تیم ملی را با، اما و اگر روبرو کرده است.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1447

به "خداحافظی کی روش با بازیکنان در رختکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی کی روش با بازیکنان در رختکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید