اخبار اقتصادی

دولت آمریکا موقتاً از تعطیلی گریخت

دولت جو بایدن با رای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا به طرحی موقت برای تامین بودجه دولت تا ماه دسامبر، از خطر تعطیلی عبور کرد.

25 مهر 1400

امکان سرمایه گذاری مردم روی طرح های دانش بنیان

علی ناظمی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره تامین اقتصادی جمعی گفت: تامین اقتصادی جمعی یک مدل حمایتی برای توسعه ایده های نوآورانه به وسیله مردم است.

20 مهر 1400

آزمایش موشکی تازه کره شمالی، آمریکا: تهدیدی وجود ندارد

ایسنا نوشت: در پی شلیک موشکی تازه کره شمالی، ارتش آمریکا گفت هیچ نوع تهدید فوری از جانب پرتاب موشکی کره شمالی به وجود نیامده است.

14 مهر 1400

تور ارزان روسیه: کرملین: روسیه با درایت به تحریم های احتمالی آمریکا پاسخ خواهد داد

سخنگوی کرملین با اشاره به رقابت سیاستمداران آمریکایی در اظهارات ضدروسی، تأکید کرد، در صورت اعمال تحریم های تازه واشنگتن علیه مقامات بلندپایه دولتی روسیه، مسکو پاسخ منطقی و مناسبی به این اقدام خصمانه خواهد داد.

13 مهر 1400

چشم انتظاری بادگیرها برای ثبت جهانی

بادگیر سازه ای خشتی و بخشی از معماری سنتی یزد به تعداد میرود که پرونده ثبت جهانی ان همچنان باز است و چشمهای زیادی منتظر ثبت جهانی این سازه میراثی، فرهنگی، اجتماعی و حتی مالی هستند.

6 مهر 1400

مشخص تکلیف واردات خودروهای کارکرده ، واردات کدام خودروها ممنوع است؟

با توجه به اصلاحیه های طرح ساماندهی بازار خودرو، تکلیف واردات خودروهای کارکرده معین شد. اما واردات کدام خودروها همچنان ممنوع است؟

2 مهر 1400

تور به ترکیه: قیمت رهن در تهران برابر با خرید خانه در ترکیه

به گزارش خبرنگاران، فرشید پورحاجت، کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: از سال 1390 فشارهایی به حوزه ساخت و ساز وارد شده که تاثیرش را الان داریم می بیینیم. قیمت خانه در تهران به قدری جهش نموده که با شهرهای اروپایی برابری می نماید و حتی بیشتر شده است. با قیمت رهن...

31 شهریور 1400

تور ترکیه بهمن: روابط سازنده با ترکیه برای حفظ ثبات در منطقه بالکان مهم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان پس از ملاقات امروز خود با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مصاحبه با خبرگزاری رسمی کشورش تانیوگ، این ملاقات را سازنده و مثبت توصیف کرد.

30 شهریور 1400

دروس عملی دانشگاه تربیت مدرس در قالب کلاس های فشرده حضوری برگزار می گردد

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: دروس عملی هم در قالب کلاس های فشرده و با اعمال نوبت بندی به ویژه برای دانشجویان سال بالایی به صورت حضوری برگزار می گردد.

27 شهریور 1400

چرا شیائومی برای گوشی ها مشکل ساز شد؟

رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران با بیان اینکه کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به دلیل تحریم ها به طور مستقیم وارد کشور نمی گردد، گفت: برای برند شیائومی در ایران تا به امروز موردی با مشکل از کار افتادن مراجعه نکرده...

25 شهریور 1400

سفرای ایران در خارج از کشور مامور تامین و ارسال واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت شدند

در دومین جلسه ستاد تامین واکسن کرونا در وزارت امور خارجه مقرر شد تمامی سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تمام ظرفیت نسبت به تامین و ارسال واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت اقدام کنند.

16 شهریور 1400

هند دوباره محموله های صادراتی سویا را وارد کرد

افزایش شدید قیمت سویا در بازار هند باعث شد تا این کشور بار هایی که صادر کرده بود را دوباره وارد کند.

15 شهریور 1400

فراوری رقم های بین المللی از عناب و ارتقای تجربه کشاورزان

خبرنگاران/خراسان جنوبی عضو هیات علمی و استادیار بخش زراعی و باغی مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر در باغ این مجتمع، چهار رقم عناب ماژان و سیوجان از ارقام بومی و رقم لانگ و لی از ارقام بین المللی عناب کشت می گردد. ...

13 شهریور 1400

کرونای آفریقای جنوبی، یکی از خطرناک ترین ویروس های موجود را بشناسید

روزیاتو/ به گفته دانشمندان، واریانتی از ویروس کرونا که اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد می تواند مسری تر از سایر جهش ها و هم در برابر واکسن مقاوم باشد. به گفته کارشناسان انستیتوی ملی بیماری های واگیردار در آفریقای جنوبی، سویه C.1.2 چندین جهش با ویروس...

10 شهریور 1400

100 میلیون دز واکسن کرونا تا دی ماه وارد خواهد شد

رییس اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: بر اساس قراردادهای منعقد شده با شرکت های تولیدکننده واکسن کرونا تا نیمه دی ماه و هم زمان با خاتمه سال 2021 میلادی 100 میلیون دز از این دارو باید به کشور وارد گردد.

9 شهریور 1400

سهم 4.8 دهم درصدی فارس از اعتبارات ملی ، تخصیص هزار و 803 میلیارد تومانی فارس از اعتبار ملی

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس گفت: در سه ماهه نخست سال جاری هزار و 803 میلیارد تومان از اعتبار ملی تخصیص گرفتیم و علاوه بر این 454 میلیارد تومان هم در قالب منابع هدفمند یارانه ها در زمینه پروژه های عمرانی دریافت نموده ایم.

5 شهریور 1400

سیاست های کلان و اثر آن بر سهم فراوری کشاورزی

بخش کشاورزی همواره و بخصوص در سال های اخیر سهم مهمی در رشد بخش مالی داشته و آمارها نشان می دهد رشد این بخش در این سال ها مثبت بوده است. اما با اتخاد سیاست های اصولی و علمی در بخش مالی، می توان سهم بخش کشاورزی در رشد فراوری ناخالص داخلی را افزایش داد. با توجه...

4 شهریور 1400

جنگ دیپلماتیک در حوزه گردشگری

همزمان با کوشش عربستان برای منتقل کردن مقر سازمان جهانی گردشگری از مادرید به ریاض، اسپانیا برای جلوگیری از این اتفاق سلاح های دیپلماتیک را به کار گرفته است.

23 مرداد 1400

رمزگشایی از پرواز قیمت مصالح ساختمانی

رشد تند قیمت مصالح ساختمانی در تهران طی بهار سال جاری، یک پیغام ساده دارد و یک پیغام نیازمند رمزگشایی. پیغام اول، تغییر معادله هزینه ساخت مسکن است که دست کم حدود 20درصد نسبت به ابتدای سال افزایش یافته است. این مقدار تورم فصلی در بازار نهاده های ساخت خانه،...

21 مرداد 1400

25 فستیوال برتر جهان

همانند چهارشنبه سوری در ایران، در بسیاری از کشورهای دنیا جشنواره های مختلف برگزار می گردد که گاهی اوقات مراسم عجیب و جالبی در این جشنواره ها به چشم می خورد.

17 مرداد 1400
تعداد: (305)