خبرنگاران زالی: تهران از نظر شیوع و میزان ابتلا یکی از کانون های کرونا در کشور است

به گزارش مجله شهبازی، تهران- خبرنگاران- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی استان تهران، کنترل اپیدمی تحت تاثیر دو عامل مداخلات مدیریتی و رفتار مردم است، گفت: درحال حاضر کلان شهر تهران از نظر شیوع، میزان ابتلا، میزان بیماران بستری و مراجعات بیمارستانی یکی از کانون های کوویید 19 در کشور است.

خبرنگاران زالی: تهران از نظر شیوع و میزان ابتلا یکی از کانون های کرونا در کشور است

به گزارش دوشنبه شب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در جلسه ای که امروز دوشنبه یازدهم فروردین با حضور جمعی از مدیر عاملان و اعضای هیات مدیره بانک های کشور برگزار گردید، تراکم جمعیت، چگالی بالای حضور، جمعیت شناور و فرهنگ مردم را از جمله عوامل شیوع بیماری در کلان شهر تهران مطرح کرد و اضافه کرد: طبق آخرین نظرسنجی ستاد 51 درصد مردم تهران فکر می نمایند به کرونا مبتلا نمی شوند و 40 درصد نیز اعتقادی به لزوم ماندن در منزل ندارند و با توجه به گذشت حدود 40 روز از شروع شیوع بیماری، این آمارها نگران نماینده است.

زالی با اشاره به اینکه بانک ها از کانون های شغلی پر مخاطره از نظر ابتلا به کرونا محسوب می شوند، یادآور شد: با توجه به اینکه تعدادی از پرسنل بانک های کشور به علت کرونا در راه خدمت شهید شدند، باید نسبت به حفاظت از نیروهای بانکی و همچنین مشتریان توجه ویژه داشت.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه بانک ها از جمله کانون های پرخطر ابتلا و انتشار ویروس کرونا محسوب می شوند، خواهان افزایش خدمات الکترونیک و کاهش مراجعات فیزیکی به بانک ها شد.

وی به بیان پیشنهادها و توصیه هایی برای کاهش گسترش ویروس کرونا در فضای بانک ها پرداخت.

زالی با اشاره به اهمیت بانک ها به عنوان کانون های پرخطر انتقال ویروس خواهان افزایش خدمات الکترونیکی به منظور کاهش حضور مراجعه فیزیکی به بانک ها شد.

وی با اشاره به ضرورت تامین وسایل حفاظتی در بانک ها با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در خصوص مشاوره از سوی ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران برای تشخیص اصالت و کیفیت این تجهیزات برای بانک ها اعلام آمادگی کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین بر ضرورت آموزش نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا به کارکنان بانک تاکید نمود.

وی همچنین در ادامه ایجاد شرایط تهویه مناسب به وسیله باز گذاشتن درها و پنجره های بانکها و تمهیدات لازم برای ضدعفونی کردن لباس و وسایل مراجعان در بدو ورود را ضروری مطرح کرد.

زالی حفظ فاصله حداقل 1.5 متری مشتریان با کارکنان بانک، به حداقل رساندن زمان استقرار مشتریان در بانکها و محدود کردن تعداد کارمندان در فضای بانک ها را تا حد امکان خواهان شد.

ایجاد ساز و کاری در ساعت کاری بانک ها برای به حداقل رساندن صرف غذا در بانک توسط پرسنل، آموزش مسائل بهداشتی به نیروهای خدماتی به ویژه در آبدارخانه ها، ممنوعیت آوردن وسایل اضافی توسط کارکنان و حذف اتوماتیک مشترک در پیشخوان ها از دیگر نکات توصیه شده توسط دکتر زالی بود.

وی همچنین بر ضرورت ضدعفونی کردن سطوح بانک از جمله زمین، پیشخوان ها، کانترهای دریافت شماره و درهای ورود و خروج بعد از انتها ساعت کاری بانک ها تاکید نمود.

زالی در ادامه خواهان ممانعت از حضور کارکنان بانک ها با حداقل علائم سرماخوردگی، تب، سرفه، تنگی نفس، سر درد، علائم گوارشی، قرمزی چشم و کاهش بویایی در بانک ها شد.

وی اضافه کرد: به کارمندانی که فردی از اعضای خانواده شان به کرونا مبتلا شده و یا فوت نموده است باید دو هفته در خانه بمانند، همچنین باید حضور کارکنان بالای 50 سال، زنان باردار و سرپرست خانواده، افراد مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی، تنفسی و کسانی که سابقه سرطان و یا پیوند عضو دارند و یا داروهای تضعیف نماینده سیستم ایمنی مصرف می نمایند به عنوان افراد آسیب پذیر در بانک به حداقل برسد.

زالی در ادامه خواهان استفاده از ظرفیت بانکها برای آموزش همگانی نکات بهداشتی شد و گفت: علاوه بر این ها باید استفاده از پول نقد را در بانک ها به حداقل رساند و در موارد ضروری نیز از کاورهای پلاستیکی برای ارائه پول نقد استفاده کرد.

وی همچنین خواهان تسریع توزیع دستگاه های کارتخوان به اصنافی همچون نانوایی ها که در حال حاضر فعالیت آن ها لازم است شد.

در ادامه این جلسه مدیر عاملان و اعضای هیئت مدیره بانک هایی از جمله تجارت، صادرات، ملت و رفاه درباره ظرفیت ها، چالش ها و مسائل مربوط به ارائه خدمات بانکی در دوران شیوع کرونا با فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران به بحث و گفت و گو پرداختند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 177

به "خبرنگاران زالی: تهران از نظر شیوع و میزان ابتلا یکی از کانون های کرونا در کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زالی: تهران از نظر شیوع و میزان ابتلا یکی از کانون های کرونا در کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید