الکاظمی تصمیمش درباره انتخابات را بیان کرد

به گزارش مجله شهبازی، ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق درباره انتخابات پارلمانی زودهنگام گفت که نامزد نمی گردد و باید برای فراهم کردن شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات کوشش گردد.

الکاظمی تصمیمش درباره انتخابات را بیان کرد

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در مصاحبه ای که روزنامه انگلیسی زبان The national آن را منتشر کرد، گفت، دولتش در حال حاضر به دنبال کشف حقایق درباره قتل تظاهرکنندگان به دست نیروهای مسلح ناشناس است و در این رابطه به سرنخ هایی هم رسیده است اما تحقیقات احتیاج به زمان خواهد داشت.

استان های مختلف عراق اخیرا صحنه ترور فعالان از جمله ریهام ایوب، هشام الهاشمی و تحسین اسامه توسط نیروهای مسلح ناشناس بود.

الکاظمی متعهد شد علیه گروههای غیرقانونی اقداماتی را اتخاذ و امنیت نهادهای دولتی را حفظ کند.

وی گفت: دولت بر پایه تاکید بر حاکمیت کشور و منع استفاده غیرقانونی از سلاح قرار گرفته است.

الکاظمی با بیان اینکه بعضی نهادهای حکومتی به شکل نادرستی از سال 2003 شکل گرفته اند گفت: این شکل گیری بر اساس اختلافات فرقه ای و قومی بوده است. در حال حاضر روی بازسازی نیروهای امنیتی و پاکسازی دستگاه امنیتی از نیروهای فاسد کار می گردد. دولت دنبال تامین امنیت نهادهای دولتی است. اما این کار زمان می برد و این اشخاص به دلیل جنایت هایی که مرتکب شده اند، مجازات خواهند شد.

الکاظمی راجع به انتخابات پارلمانی زودهنگام هم گفت، در این انتخابات که قرار است ماه ژوئن برگزار گردد، نامزد نمی گردد و باید برای فراهم کردن شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات شفاف و آزاد بدون تزویر، ترس یا تهدید برای استفاده از زور کوشش گردد.

اعتراضات مردمی عراق از اکتبر 2019 آغاز و همچنان به صورت محدود ادامه دارد که در اثر آن دولت سابق به نخست وزیری عادل عبدالمهدی برکنار شد.

مصطفی الکاظمی در این مصاحبه گفت: باید از جنگ علیه کویت درس بگیریم؛ بدون شک حمله به کویت تجاوزی غیرقابل توجیه از سوی صدام به یکی از همسایگان ما بود.

وی ادامه داد: ما به دنبال توسعه روابط خود به بالاترین سطح ممکن هستیم. چرا که این موضوع به ثبات منطقه یاری می نماید.

312 311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 468

به "الکاظمی تصمیمش درباره انتخابات را بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی تصمیمش درباره انتخابات را بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید