تور ارزان روسیه: آمریکا از امکان حضور نظامی روسیه در ونزوئلا وحشت دارد

به گزارش مجله شهبازی، سفیر روسیه در ونزوئلا یادآور شد، استقرار پایگاه های نظامی روسی در این کشور بر اساس قانون اساسی آن غیرممکن است، ولی آمریکا از وجود کشورهایی که بطور مستقل درباره همکاری های نظامی با روسیه تصمیم می گیرند در نزدیکی مرزهای جنوبی خود بشدت نگران است.

تور ارزان روسیه: آمریکا از امکان حضور نظامی روسیه در ونزوئلا وحشت دارد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ادامه سیاست امپریالیستی و اعمال فشارهای آمریکا دو کشور روسیه و ونزوئلا را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک نموده است. مقامات مسکو در عرصه های مختلف بین المللی همیشه از دولت ونزوئلا حمایت نموده و بر حق مسلم مردم این کشور برای انتخاب راستا سیاسی خود تأکید م ی نمایند.

طرف روسی کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه را نمونه هایی از کوشش های کشورهای غربی برای تغییر حکومت های قانونی آنها به وسیله آمریکا و متحدانش در ناتو با استفاده از جنگ های ترکیبی نام برده است. به عقیده آنها، واشنگتن بر اساس دکترین امپربالیستی مونرو به سیاست اعمال فشار بر بعضی کشورهای آمریکای لاتین، از جمله ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه ادامه می دهد و سعی دارد معیارها و روش زندگی خود را به آنها تحمیل کند.

به گزارش خبرگزاری تاس، سرگئی ملیک باگداساروف سفیر فدراسیون روسیه در ونزوئلا امروز یکشنبه گفت که استقرار پایگاه های نظامی روسی در این کشور بر اساس قانون اساسی این جمهوری غیرممکن است. وی در مصاحبه با یک کانال یوتیوب گفت: در مورد پایگاه های نظامی روسیه، شرایط کاملاً روشن است. برای درک این موضوع فقط کافی است به قانون اساسی ونزوئلا نگاهی انداخت که به صراحت تأکید نموده که نباید و ممکن نیست پایگاه های نظامی خارجی در خاک این کشور مستقر گردد.

وی یادآور شد: جای تعجب ندارد که چرا مقامات آمریکایی از پاسخ سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در مورد احتمال استقرار زیرساختارهای نظامی روسی در خاک ونزوئلا یا کوبا هراسان شدند. بزرگترین خطر برای ایالات متحده وجود کشورهای مستقل در نزدیکی آنها، در جنوب مرزهای این کشور با مکزیک هستند که خودشان بطور مستقل این حق را دارند که با چه کسی و در چه زمینه همکاری نمایند.

سفیر روسیه ادامه داد: واقعیت این است که آمریکایی ها می خواهند اینجا فقط دولت هایی را ببینند که تابع آنها هستند و نه دولت هایی که خودشان و بر اساس منافع ملتشان تصمیم می گیرند.

ملیک باگداساروف در پاسخ به این سئوال که آیا کاراکاس ممکن است در صورت وخامت شدید روابط روسیه و آمریکا، به مسکو یاری فنی-نظامی ارائه دهد گفت: بله دولت ونزوئلا ابراز آمادگی نموده است که در صورت تشدید روابط با آمریکا به فدراسیون روسیه یاری نظامی کند. از همان دقایق نخست و پس از برخورد هیستریک مقامات غربی و بالاخص آمریکایی با سخنان معاون وزیر امور خارجه درباره امکان استقرار زیرساختارهای نظامی روسیه در ونزوئلا یا کوبا، سیاستمداران ونزوئلا و اعضای کابینه وزیران که من با آنها تماس گرفته و دیدار کردم، همگی از حمایت بی چون و چرای مقامات کاراکاس از مواضع مسکو صحبت کردند، برای اینکه ونزوئلا همه این شرایط و فشارهای آمریکا را پیش از این پشت سر گذاشتند و موقعیت مسکو را به خوبی درک مینمایند.

این دیپلمات اضافه کرد: این نوع فشار بی سابقه با استفاده از اقدامات محدودنماینده غیرقانونی، استفاده از تهمت، آزار و اذیت در عرصه بین المللی، همه روش های فشار موجود در زرادخانه شرکای غربی ماست که آنها (مقامات کاراکاس) کاملاً با این موضوع روبرو هستند و شرایط کنونی تنها فرصتی برای تقویت بیشتر روابط دوجانبه است.

وی یادآور شد که همکاری نظامی-فنی روسیه با ونزوئلا در سال 2001 و با امضای یک توافقنامه مناسب در این راستا شروع شد. متخصصان روسی که در تعمیر و نگهداری تجهیزات نظامی مشغول به کار هستند در این کشور به کار خود ادامه میدهند و با تلا ش ها ی مشترک توانایی دفاعی ونزوئلا در حال افزایش است.

پیش از این، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی، در پاسخ به این سئوال که آیا امکان استقرار زیرساختارهای نظامی روسی بعنوان مثال در خاک ونزوئلا یا کوبا در حال آنالیز است، گفت که نم ی خواهد چیز خاصی را تایید کند، ولی چنین مسئله ا ی غیر ممکن هم نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1336

به "تور ارزان روسیه: آمریکا از امکان حضور نظامی روسیه در ونزوئلا وحشت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: آمریکا از امکان حضور نظامی روسیه در ونزوئلا وحشت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید