کشیدن سیفون توالت ویروس کرونا را در هوا پخش می کند

به گزارش مجله شهبازی، یک بررسی جدید نشان می دهد کشیدن سیفون توالت می تواند ویروس کرونا را تا فاصله یک متری به درون هوا پخش کند.

کشیدن سیفون توالت ویروس کرونا را در هوا پخش می کند

به گزارش مجله شهبازی به نقل از وب ام دی بر اساس این بررسی که نتایج آن در ژورنال فیزیک مایعات منتشر شده است، از آنجایی که ویروس کرونا ممکن دستگاه گوارش را هم مبتلا کند، کشیدن سیفون توالت ممکن است ذرات مایع حاوی ویروس کرونا تا فاصله یک متری به هوا بفرستد.

یافته های این بررسی نشان می دهد که 40 تا 60 درصد از این ذرات ممکن است از کاسه توالت خارج شوند و بر روی سطوح مجاور بنشینند و فرد بعدی که از توالت استفاده می کند با لمس کردن آنها آلوده شود.

این بررسی که پژوهشگران دانشگاه یانگ ژو در چین انجام داده اند خواستار تحقیق بیشتر درباره نقش توالت ها در انتشار ویروس شده است.

این پژوهشگران می نویسند: شمار بسیاری از افراد روزانه از توالت های عمومی استفاده می کنند و یک فرد بیمار ممکن است از این طریق باعث سرایت عفونت به تعداد زیادی داز دیگران شود.

اغلب افراد می داند که ویروس کرونا معمولا از طریق قطرک هایی که از دهان و ریه های فرد بیرون می آید، منتقل می شود. اما بررسی ها نشان داده اند که این ویروس می تواند در روده کوچک هم رشد کند و مسائل گوارشی در حدود نیمی از بیماران گزارش شده است.

هر شمار بیشتری از افراد از یک توالت استفاده کنند، خطر سرایت بیشتر می شود.

این دانشمندان با توجه به نتایج هشداردهنده بررسی شان توصیه می کنند افراد پیش از کشیدن سیفون درپوش توالت فرنگی را بگذارند، نشمینگاه توالت فرنگی را پیش از استفاده تمیز کنند و دست هایشان را پس استفاده از توالت بشویند، چرا که ممکن است ذرات حاوی ویروس روی دستگیره در و دسته های توالت نشسته باشند

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 372

به "کشیدن سیفون توالت ویروس کرونا را در هوا پخش می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشیدن سیفون توالت ویروس کرونا را در هوا پخش می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید