وعده مجلسی ها برای ساماندهی بازار خودرو

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران : سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: اعضای مجمع در نشست با وزیر پیشنهادی صمت بر ضرورت مشخص اولویت ها در مدت زمان اندک باقی مانده و ساماندهی قیمت کالاها و بازار خودرو تاکید کردند.

وعده مجلسی ها برای ساماندهی بازار خودرو

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا: علی خضریان درباره نشست امروز شنبه مجمع نمایندگان تهران با علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صمت، گفت: در این نشست وزیر پیشنهادی صمت برنامه های خود را برای تصدی این وزارتخانه ارائه کرد که دارای سه رویکرد و محور کلیدی بود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران اضافه نمود: نمایندگان خواهان معین اولویت ها در برنامه با توجه به زمان کوتاه باقی مانده تا خاتمه دولت دوازدهم شدند و از عملیاتی نشدن بعضی برنامه ها ابراز نگرانی و بر ضرورت ساماندهی قیمت کالاها و بازار خودرو تاکید کردند.

خصریان یادآور شد: از وزیر پیشنهادی به جد تقاضا شد در صورت رای اعتماد نمایندگان باید نسبت به ساماندهی قیمت ها توجه ویژه ای داشته باشد و با ارائه گزارش به مجلس، استفاده از نظرات کارشناسی مجلس و کمیسیون های تخصصی با توجه به زمان کوتاه باقی مانده به راهکارهای صریح برسند.

وی اضافه نمود: بعضی از نمایندگان نقاط قوت و ضعف سوابق وزیر پیشنهادی را مطرح کردند که قرار شد وزیر در بخش هایی که خلاء سوابق دارد با استفاده از تیم های کارشناسی، مشاوره ای و مدیران با تجربه این موضوع را پوشش دهد تا در فرصت باقی مانده فرصت برای خدمت از دست نرود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران درباره محور صحبت های نمایندگان گفت: نمایندگان در این نشست مسائلی مانند بازنگری در قانون بیمه تامین اجتماعی، مدیریت بازار و قیمت خودرو و آهن، جلوگیری از واردات بی رویه، حذف سیاسی کاری، فعال کردن ستاد جهش فراوری، بکارگیری نیروهای متخصص، توجه به صنایع کوچک و تجارت خارجی، تقویت رایزن بازرگانی، راه اندازی اتاق های تهاتر، تعامل بانک مرکزی با وزارت صمت، تسریع در ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، تقویت بازارچه های مرزی، مبارزه با قاچاق کالا، استقبال از کارآفرینی، شکستن انحصار در بازار خودرو، حذف امضاهای طلایی، شناسایی دلالان بازار خودرو، استقلال در عملکرد و برخورد انقلابی با معدن خواران و ویژه خواران را مطرح کردند.

خضریان یادآور شد: وزیر پیشنهادی پس از استماع دیدگاه و نظرات نمایندگان با پذیرش بعضی، پاسخ هایی را ارائه کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 505

به "وعده مجلسی ها برای ساماندهی بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده مجلسی ها برای ساماندهی بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید