هوای پایتخت وارد دهمین روز آلودگی شد

به گزارش مجله شهبازی، تهران (پانا) - میانگین کیفیت هوای پایتخت امروز (2 دی ماه) برای دهمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.

هوای پایتخت وارد دهمین روز آلودگی شد

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح امروز (2 دی ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و همزمان با شروع تردد خودروها در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرارگرفته است.

طی روز با حاکمیت جو آرام شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. در شامگاه نیز با استمرار پایداری جوی، افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق پیش بینی می گردد کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا (3 دی ماه) همراه با افزایش ترافیک باعث برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی طی روز احتمال می رود بر غلظت آلاینده ها افزوده گردد.

در اواخر وقت فردا (3 دی ماه) با رشد ابر و احتمال بارش باران در بعضی ساعات تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. بااین حال با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 123 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 128 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

در چنین شرایطی توصیه می گردد مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و بچه ها فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 681

به "هوای پایتخت وارد دهمین روز آلودگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت وارد دهمین روز آلودگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید