همه چیز درباره دیوار چین (عکس، تاریخچه، و طول دیوار عظیم چین)

به گزارش مجله شهبازی، در این مطلب با تاریخچه دیوار چین و اطلاعات مربوط به طول دیوار چین، عکس های دیوار چین، علت ساخت دیوار عظیم چین، تعداد کارگرانی که در ساخت آن شرکت داشتند، قسمت های دیدنی و.. آشنا می شوید.

همه چیز درباره دیوار چین (عکس، تاریخچه، و طول دیوار عظیم چین)

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

خبرنگاران | سرویس توریستی - دیوار چین که حدود 2000 سال پیش ساخته شده، طولانی ترین ساخته دست بشر است. با این که نام دیوار چین به گوش همه آشناست اما بیشتر مردم اطلاعات کمی درباره این بنای عظیم و منحصر به فرد دارند. به همین خاطر سعی کردیم با جمع آوری اطلاعاتی دقیق که احتمالا از آن ها بی خبر هستید شما را بیشتر با این بنای تاریخی که یکی از عجایب هفتگانه دنیا است آشنا کنیم.

نام چینی دیوار عظیم چین : 长城 (Chángchéng /channg-chnng/ Long Wall)

محل ساخت دیوار چین: شمال کشور چین

طول دیوار چین: 6000 کیلومتر

قدمت دیوار عظیم چین: بیش از 2000 سال

دیوار چین نمادی از فرهنگ، غرو ملی و مقاومت مردم چین است و همچنین گوشه ای از خلاقیت و معماری پیچیده کشور چین را به ما نشان می دهد.

طول دیوار چین چقدر است؟

در حال حاضر طول دیوار عظیم چین 6000 کیلومتر است. شاید باورکردنی نباشد اما بنا به اعتقاد عموم، طول اولیه دیوار چین 50000 کیلومتر بوده که در طی قرن ها و با تغییرات و خساراتی که به آن وارد شده مقدار قابل توجهی از آن از بین رفته و به این مقدار رسیده است.

دیوار چین کی ساخته شده است؟

دیوار عظیم چین حدود 2000 سال پیش یعنی سال 221 قبل از میلاد ساخته شده است. بیشتر آنچه که امروزه از دیوار چین باقی مانده، در زمان سلسله مینگ و بین سال های 1368 تا 1644 ساخته شده است.

تاریخچه دیوار عظیم چین

تصور بر این است که سنگ بنای دیوار چین ابتدا در سال 221 قبل از میلاد و تحت فرمان امپراطور شین گذاشته شده است. تا پیش از آن دولت های دیگر دیوارهای دفاعی خود را ساخته بودند اما امپراطور شین به دنبال متصل کردن این دیوارها به یکدیگر بود تا جلوی حمله مهاجمان شمالی را بگیرد. بنابراین دستور داد تا دیواری به طول یک کیلومتر ساخته گردد. بیشتر قسمت های دیوار اولیه، امروزه دیگر وجود ندارند.

پس از امپراطور شین، سلسله های دیگر هر یک به ساخت و توسعه دیوار عظیم چین یاری نمودند. سلسله مینگ (1644- 1368) طی یک پروژه بازسازی عظیم، طول دیوار چین را به 6000 کیلومتر رساند.

می توانید تصور کنید که ساخت چنین بنایی در آن دوران با چه دشواری هایی همراه بوده است؟ کارگران در آن موقع از چه تکنیکی برای ساخت این دیوار بر روی دامنه های شیب دار استفاده کرده اند؟ آن ها چطور سنگ هایی با آن وزن را تا محل ساخت دیوار حمل کرده اند؟ آنچه می دانیم این است که دیوار عظیم چین از سنگ، خاک، شن و ماسه و آجر ساخته شده و کارگران برای ساخت آن از دست، طناب و سبد استفاده کرده اند.

علت ساخت دیوار عظیم چین

اعتقاد بر این است که هدف اولیه از ساخت دیوار عظیم چین، حفاظت از کشور در برابر حمله قبایل شمالی از جمله مغول ها بوده است.

آیا دیوار عظیم چین از کره ماه قابل روئیت است؟

در واقع این جمله که دیوار عظیم چین از کره ماه قابل مشاهده است یک افسانه است با این حال هنوز عده زیادی از مردم به این موضوع باور دارند. هیچ یک از فضانوردان چنین موضوعی را تایید نکرده اند با این حال یکی از آن ها معتقد است که دیوار چین تا ارتفاع 180 مایلی زمین قابل مشاهده است و بعد از آن ناپدید می گردد.

مشخصات ظاهری دیوار عظیم چین

  • ارتفاع دیوار چین: ارتفاع دیوار عظیم چین 25 فوت است و عرض آن بین 15 تا 30 فوت متغیر است.
  • بدنه دیوار عظیم چین: ارتفاع برج و باروی دیوار چین 1.8 متر است و جان پناه های آن حدود 1.2 متر ارتفاع دارند.
  • برج های جانبی دیوار: هر 500 متر یک برج در امتداد دیوار قرار گرفته است. این برج های جانبی به عنوان سنگر سربازان مورد استفاده قرار می گرفته اند.
  • قلعه های دیوار بزگ چین: این قلعه ها در مهم ترین نقاط آسیب پذیر دیوار ساخته شده اند از جمله قلعه عبور شانگهای، قلعه عبور جویونگ و قلعه عبور جیائو. در امتداد دیوار پنجره های بسیاری قرار دارند که سربازان برای تیراندازی از آن ها استفاده می کردند. همچنین اتاقک های قلعه ها که غیرقابل تسخیرترین نقاط دیوار عظیم چین محسوب می شوند.

نقشه هوایی دیوار عظیم چین

این یک نقشه هوایی از دیوار عظیم چین است که بین سال های (1644- 1368) و در زمان سلسله عظیم مینگ ساخته شده است.

نقش دیوار چین در حفاظت از کشور

دیوار عظیم چین دارای تعدادی برج ساعت و قلعه است که سربازان می توانستند در آن جا سنگر بگیرند و مهمات و آذوقه خود را در آن ها ذخیره نمایند. به خاطر ساختار ویژه آن، مامور برج دیدبانی می توانسته به راحتی پیغام های اضطراری را در طول دیوار منتقل نماید. همچنین سلاح های ویژه ای روی دیوار چین تعبیه شده بودند که از آن ها برای دفاع از کشور در برابر مهاجمان استفاده می شده و امروزه نسخه بدل آن ها در آن جا قرار دارند. متخصصان معتقدند که حدود 1 میلیون سرباز قادر بودند هم زمان در امتداد دیوار چین مستقر شوند!

مدت زمان ساخت دیوار چین

دیوار عظیم چین در طول سال های زیادی ساخته شده است. اعتقاد بر این است که ساخت دیوار اصلی بیش از 20 سال طول کشیده است. و همچنین مدت زمان ساخت دیوار در زمان سلسه مینگ نیز حدود 200 سال به طول انجامیده است.

ساخت دیوار چین چه زمانی به سرانجام رسید؟

کار تکمیل و توسعه دیوار عظیم چین عمدتا در زمان سلسله مینگ اجرا شده و بعد از آن یعنی از سال 1644 به این طرف فعالیت بیشتری روی آن انجام نگرفته است.

امروزه دنیا گردان و توریستان بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از این بنای عظیم به کشور چین سفر می نمایند. آمار نشان می دهد که روزانه حدود 70000 توریست از دیوار عظیم چین بازدید می نمایند.

تعداد کارگران دیوار چین

در طول سالیان دراز، هزاران نفر از مردم برای ساخت این دیوار کوشش کرده اند. به نظر می رسد در زمان امپراطور شین حدود 300 هزار سرباز و 500 هزار نفر از مردم عادی درگیر ساخت دیوار اصلی چین بوده اند. بسیاری از کارگران در طول ساخت دیوار جان خود را از دست داده اند و باستان شناسان تا به حال بقایای بسیاری از آنان را در بخش هایی از دیوار چین پیدا کرده اند.

نقاط جالب دیوار عظیم چین

اگر تصمیم گرفتید به کشور چین رفته و از دیوار عظیم چین دیدن نمایید به شما توصیه می کنیم حتما از این نقاط دیدن نمایید:

  • Mutianyu: باشکوه ترین قسمت ترمیم شده دیوار چین
  • Jinshanling: محبوب ترین راستا پیاده روی همراه با معماری های زیبا و اصیل چینی
  • Jiankou: بخشی که در بیشتر کارت پستال ها دیده می گردد. همان پیج های تند و خطرناک معروف

اشخاص معروفی که از دیوار چین دیدن کرده اند:

در طول سال ها، افراد معروف و همچنین رهبران و روسای جمهور بسیاری از کشورها از دیوار عظیم چین دیدن کرده اند. از جمله آن ها می توان به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا اشاره نمود که در 18 نوامبر سال 2009 از دیوار چین بازدید نمود. همچنین دیوید کامرون نخست وزیر اسبق بریتانیا که در 10 نوامبر سال 2010 از این محل دیدن نمود.

منبع: setare.com
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 755

به "همه چیز درباره دیوار چین (عکس، تاریخچه، و طول دیوار عظیم چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره دیوار چین (عکس، تاریخچه، و طول دیوار عظیم چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید