نقض فاحش حقوق بشر در بحرین توسط آل&zwnjخلیفه همچنان ادامه دارد

به گزارش مجله شهبازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از صوت المنامه، 2 نهاد سازمان سلام برای دموکراسی و حقوق بشر و نیز مرکز بحرین برای حقوق بشر به مناسبت روز جهانی حقوق بشر بیانیه ای مشترک صادر کردند.

نقض فاحش حقوق بشر در بحرین توسط آل&zwnjخلیفه همچنان ادامه دارد

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: بسیاری از کشورهایی که امروز به کشورهای دموکراتیک تبدیل شده اند و ملت هایشان از حقوق و آزادی کامل بهره می برند راه اعتراف به حقوق بشر را پس از تجربه ویرانی های جنگ پیموده اند.

در این بیانیه تصریح شده است: پس از اینکه انسانیت، رنج های دردناک و بزرگی را متحمل شد، تدوین قوانین جهانی حقوق بشر بعد از ایجاد نظم در روابط بین الملل با پیمان نامه سازمان ملل به یک مساله ضروری تبدیل شد. در نتیجه آن نیز اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام و در تاریخ 10 دسامبر 1948 میلادی این اعلامیه توسط سازمان ملل متحد به عنوان یک مرجع حقوقی انتخاب شد.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: کشور بحرین تقریباً نیم قرن پیش به عضویت سازمان ملل متحد درآمده اما به اجرای مبانی اعلامیه جهانی حقوق بشر به طور جدی اهمیت نداده است و پیشرفت های مثبت و قابل توجهی را در این زمینه ارائه نداده است.

سازمان های حقوق بشری در بیانیه خود آورده اند: این مسأله باعث شد تا بحرین در زمره کشورهای ناقض حقوق و آزادی های عمومی قرار گیرد. فضای سرکوب و به حاشیه بردن شهروندان در این کشور گسترش یافته و برجسته ترین وجوه آن محاصره جامعه مدنی، منحل کردن جمعیت های حقوقی و سیاسی، استفاده از روش های ظالمانه و سلب تابعیت صدها شهروند، محرومیت هزاران شهروند بحرینی از حقوق سیاسی خود در سال های اخیر از جمله حق کاندیداتوری در انتخابات است.

در بیانیه مذکور تأکید شده است: بحرین هنوز مجازات اعدام را به خصوص در مسائل سیاسی اجرا می نماید. علی رغم وجود ادعاها و شکایت های مختلف درباره شکنجه زندانیان، کسانی که مرتکب این جنایت ها شده اند محاکمه نمی شوند و این باعث شده است گریز از مجازات به یک امر رایج تبدیل گردد.

در انتها این بیانیه نیز آمده است: در اینجا و به مناسبت روز جهانی حقوق بشر، خواسته هایمان از حکومت بحرین را مجدداً اعلام می نمائیم:

1. پایبندی به مبانی اعلامیه جهانی حقوق بشر و دو پیمان نامه بین المللی و سایر توافقنامه ها و پیمان های حقوقی به خصوص مواردی که بحرین آن را امضا نموده است.

2. همسو کردن قوانین بحرین با توافقنامه های بین المللی و اجرای جدی و واقعی آن.

3. جهت همبستگی جامعه با ارتقای شرایط حقوق بشر و تکیه بر مشارکت صاحبان منافع برای ایجاد برنامه های ملی حقوق بشری هموار گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 651

به "نقض فاحش حقوق بشر در بحرین توسط آل&zwnjخلیفه همچنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقض فاحش حقوق بشر در بحرین توسط آل&zwnjخلیفه همچنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید