نفتکش های ایرانی سوخت ایستادگی در برابر تحریم های آمریکا رابه ونزوئلا بردند

به گزارش مجله شهبازی، داده های ردگیری کشتی ها که شرکت رفینیتو ایکان جمع آوری کرده، نشان می دهد که نفتکش فورچون که با پرچم ایران حرکت می کند ساعت و هفت و نیم عصر به وقت محلی وارد آب های منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا شد.

نفتکش های ایرانی سوخت ایستادگی در برابر تحریم های آمریکا رابه ونزوئلا بردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از نورنیوز،تلویزیون دولتی ونزوئلا هم تصاویری از ناو نیروی دریایی و جنگنده های ونزوئلا برای استقبال از نفتکش فورچون پخش کرده است.

با ورود اولین نفتکش ایران به آبهای انحصاری اقتصادی ونزوئلا، روحیه جوانان این کشور برای ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا افزایش یافته به گونه ای که هشتگ #GraciasIran (تشکر ایران) ترند اول توییتر ونزوئلا است.

همچنین هشتگ #23May (روز ورود نفتکش ها) ترند دوم شده است.

یک مقام آمریکایی حدود یک هفته قبل اعلام کرده بود که این کشور حتما در قبال ارسال محموله های فرآورده نفتی از سوی ایران به ونزوئلا اقدام خواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز رسما اظهار داشت که در قبال هرگونه اقدام آمریکا و ایجاد مزاحمت برای نفتکش های ایرانی دست به اقدام متقابل خواهد زد.

گزارش های دریافتی حاکی است در حالی که ناوهای جنگی و هواپیماهای نظامی آمریکا در منطقه کاراییب شناورهای نفتکش ایران را تعقیب می کردند اما هیچگونه مزاحمتی برای حرکت آنها به سمت ونزوئلا ایجاد نکردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 296

به "نفتکش های ایرانی سوخت ایستادگی در برابر تحریم های آمریکا رابه ونزوئلا بردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفتکش های ایرانی سوخت ایستادگی در برابر تحریم های آمریکا رابه ونزوئلا بردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید