نظر مخالف وزیر ارشاد با تعطیلی مجدد اماکن فرهنگی هنری، سینما در ماه جاری بیش از 3 میلیون مخاطب داشته است

به گزارش مجله شهبازی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جلسه فوق العاده ستاد کرونا ضمن مخالفت با پیشنهاد تعطیلی اماکن فرهنگی هنری اعلام کردم که این مجموعه ها به تازگی جان گرفته اند، همچون سینما که در ماه جاری بیش از 3 میلیون نفر مخاطب داشته است.

نظر مخالف وزیر ارشاد با تعطیلی مجدد اماکن فرهنگی هنری، سینما در ماه جاری بیش از 3 میلیون مخاطب داشته است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران محمدمهدی اسماعیلی ظهر امروز در جمع مدیران مطبوعات و رسانه های استان قم که در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار گردید، اظهار کرد: در پیمایشی که اجرا شده، اندازه مراجعه به روزنامه ها متاسفانه به دو دهم درصد رسیده که البته بعضی این روزنامه ها پایگاه مجازی هم دارند، اما آمار این عدد را می گوید.

وی افزود: نزدیک به 13 هزار و 500 مجوز در حوزه نشریات صادر کردیم و بیش از 40 خبرگزاری در کشور داریم. در روزنامه ها نیز عدد ما خیلی بالاست، اما کجای جهان به این شکل است؟.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بنده حل مشکل معیشت اصحاب رسانه را وظیفه خود می دانم، گفت: عضویت در صندوق هنر باید تسهیل گردد و الان بالای 6500 نفر از اصحاب رسانه در این صندوق عضو هستند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور 500 میلیارد تومان اعتبار برای صندوق هنر اختصاص داده است، عنوان نمود: از این اعتبار برای پرداخت تسهیلات و یاری های بلاعوض به اصحاب رسانه و دیگر اعضای صندوق هنر استفاده خواهد شد.

اسماعیلی اعلام نمود: هفته گذشته در جلسه فوق العاده ای که برای مبارزه با سویه نو کرونا برگزار گردید پیشنهاد تعطیلی اماکن فرهنگی هنری را مطرح کردند که بنده مخالفت و اعلام کردم که این مجموعه ها به تازگی جان گرفته اند همچون سینما در ماه جاری بیش از 3 میلیون نفر مخاطب داشته است.

وی با بیان اینکه در خصوص توزیع کاغذ مورد احتیاج مطبوعات ساماندهی امور درحال انجام است، گفت: در اوایل سال 1402 برنامه خودکفایی در کاغذ را به نتیجه می رسانیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه ما در کشور جدای از سلایق استانی و محلی، براساس قواعد و مقررات عمل می کنیم، گفت: بنده از اول مسئولیت خود کوشش کردم با کمترین ضرر و زیان به اصحاب هنر تصمیمات لازم را بگیرم درصورتی که با بسیاری از مسائل روبرو بوده ام.

وی با بیان اینکه قم خاستگاه انقلاب اسلامی است، گفت: باید به این شهر به ویژه رسانه های قم نگاهی متفاوت وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1232

به "نظر مخالف وزیر ارشاد با تعطیلی مجدد اماکن فرهنگی هنری، سینما در ماه جاری بیش از 3 میلیون مخاطب داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر مخالف وزیر ارشاد با تعطیلی مجدد اماکن فرهنگی هنری، سینما در ماه جاری بیش از 3 میلیون مخاطب داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید