ادامه ضبط صبح آدینه با شما بدون تماشاگر و با تقسیم بازیگران

به گزارش مجله شهبازی، تهیه کننده برنامه رادیویی صبح آدینه با شما با اشاره به اینکه رادیو همیشه رسانه بحران بوده و رسالت خودش را در هر شرایطی انجام می دهد از ادامه ضبط این برنامه در شرایط سخت شیوع بیماری کرونا اطلاع داد.

ادامه ضبط صبح آدینه با شما بدون تماشاگر و با تقسیم بازیگران

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی معاونت صدا، برنامه زنده صبح عید با شما ویژه برنامه گروه صبح آدینه با شما که در ایام نوروز از رادیو ایران پخش می شد، تا 20 فروردین روی آنتن رفت و حالا قرار است صبح آدینه با شما طبق روال گذشته، آدینه ها روی آنتن برود.

ساجد قدوسیان تهیه کننده و سردبیر این برنامه درباره شرایط ضبط این برنامه پس از تعطیلات نوروز، بیان نمود:ضبط برنامه همچنان ادامه دارد ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون تماشاگر انجام می گردد.همچنین گروه فراوری و بازیگران تقسیم شده اند تا هم زمان با هم سر ضبط حضور نداشته باشند و ازدحام ایجاد نشو و در هر ضبط حدبیشتر 10 نفر حضور دارند. موسیقی برنامه نیز به شکل جداگانه ضبط می گردد تا مسئله ای پیش نیاید.

او در ادامه درباره ضبط و اضافه نموده شدن آیتم های جدید به برنامه نیز گفت: در فصل جدید برنامه رضا بنفشه خواه، مهران رجبی و محمد یگانه به جمع ما پیوستند و شخصیت های جدیدی به برنامه اضافه خواهد شد. ازجمله جناب سرهنگ بنفشه که رضا بنفشه خواه ایفاگر این نقش خواهد بود. او یک سرهنگ بازنشسته است که علیرغم اخلاق نظامی که دارد، اما نکته سنج و شوخ طبع است و نقشی است که به خود آقای بنفشه خواه نیز نزدیک است. آقای رجبی در ایام عید همراه ما بودند، اما از آنجایی که ضبط برنامه همراه شده است با ضبط سریالی که او در آن به ایفای نقش می پردازد و هماهنگی و برنامه ریزی برای حضور هم زمان در هردو کار مشکل بود، فعلاً دست نگه داشته ایم تا فرصت مناسبی به وجود آید.

وی اضافه نمود: محمد یگانه نیز در ایام عید ما را همراهی کرد،ولی فعلاً به دلیل شیوع کرونا در جمع ما حضور ندارد. خانم حجت و آقای صباغی که عضو ثابت گروه بودند نیز در ایام نوروز همراه ما نبودند و این شرایط در روزگار فعلی کاملاً طبیعی است و امیدوارم هرچه زودتر شرایط عادی گردد و ما بتوانیم با همراهی همه دوستان برنامه را فراوری کنیم.

این تهیه کننده رادیو درباره فرایند شکل گیری شخصیت ها شرح داد: معمولاً فرایند طراحی کردن نقش برای دوستان به این شکل است که من به همراه بازیگر و نویسندگان، نقش را بر اساس توانایی های موجود خود بازیگر طراحی می کنیم. برای این شخصیت ها نیز اتودهایی زده ایم، اما هنوز شناسنامه ندارند و کامل نشده اند.

قدوسیان همچنین به استقبال خوب مردم از برنامه در ایام نوروز اشاره نمود و اضافه نمود: برنامه سال جاری حتی نسبت به سال های گذشته بیشتر مورد استقبال واقع شد و مخاطبان ما را تا 20 فروردین همراهی کردند. به گونه ای که درخواست داشتیم که آدینه ها نیز برنامه به شکل زنده به روی آنتن برود که این کار در شرایط فعلی بسیار سخت است. با توجه به این که به دلیل افزایش رسانه ها عمدتاً رادیو رسانه داخل ماشین شده است، امیدوار بودم مردم در خانه رادیو را بشنوند و خوشبختانه این اتفاق هم افتاد و بیشتر افرادی که با ما تماس داشتند در خانه هایشان مخاطب ما بودند و در قرنطینه ما را همراهی کردند.

او همچنین در پاسخ به این سؤال که صبح آدینه با شما به دلیل نقدهایی که در قالب طنز بیان می کرد سالیان سال مورد توجه مخاطبان واقع شده است، آیا همچنان این فرایند ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: علت ماندگاری برنامه ما بحث نقد آن است و یکی از دلایلی که مخاطبان نیز از این برنامه استقبال کردند همین است. ضمن این که اگر طنز، نقد به همراه نداشته باشد طنز نیست. برنامه ما درواقع یک کمدی انتقادی است و این در موسیقی، نمایش و آیتم های برنامه دیده می گردد. بخش عمده برنامه برگرفته از اخبار روز مالی، سیاسی و اجتماعی است که دستمایه نمایش شده است و حرف دل مردم را از این طریق می زنیم. بیش از 70 درصد برنامه به لحاظ سوژه یابی از پیامک هایی که خود مردم برای ما می فرستند استخراج شده است. رسالت ما ابتدا رساندن صدای مخاطب به گوش مسئولین و سپس خنده به لب مخاطبان آوردن است.

سردبیر برنامه صبح آدینه با شما در ادامه درباره تجربه جدیدی که در فضای فراوری با توجه به شیوع کرونا پشت سر گذاشتند، نیز بیان نمود: تجربه عجیب و سختی بود. امیدوارم که پس از اتمام کرونا دیگر تکرار نگردد. ما چنین تجربه ای تا به امروز نداشتیم و در ابتدای راه برایمان سخت بود به طور مثال ما تا بعدازظهر روز 27 اسفند در حالی که یک روز به روی آنتن رفتن برنامه زمان داشتیم هنوز نمی دانستیم کدام بازیگران باید حضور داشته باشند و دچار مشکل بودیم و استرس و دلهره زیادی وجود داشت. این دلهره ها باعث شد تا روزهای بحرانی و متفاوتی را تجربه کنیم. اما به هر حال سعی می کنیم نکات بهداشتی را رعایت کنیم، در ایام نوروز سعی کردیم از تعداد نفرات کمتری استفاده کنیم و خودم تقریباً بیشتر کارها را بر عهده گرفتم تا اتفاقی برای هیچ یک از همکاران نیفتد.

وی در سرانجام گفت: تجربه ای نو بود که دوست ندارم تکرار گردد و امیدوارم به زودی تمام گردد چون ضبط، فراوری و پخش برنامه ای که حداقل با 50 نفر فراوری می شد و حالا به نصف رسیده و تقسیم افراد در دو بخش بسیار زمان بر است و در درازمدت روی کیفیت برنامه نیز اثر خواهد گذاشت. به هر حال تجربه عجیبی است، اما رادیو همیشه رسانه بحران بوده و رسالت خودش را در این شرایط نشان می دهد.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 215

به "ادامه ضبط صبح آدینه با شما بدون تماشاگر و با تقسیم بازیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ضبط صبح آدینه با شما بدون تماشاگر و با تقسیم بازیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید