عکسی که واکنش کاخ سفید را برانگیخت

به گزارش مجله شهبازی، تهران (پانا) - کاخ سفید در پی انتشار تصویری از سوی دفتر دولت آلمان که انزوا و تنهایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در برابر دیگر سران کشورهای عضو جی هفت را در نشست کانادا نشان می داد، عکسی با روایتی متفاوت و از زاویه ای دیگر منتشر کرد.

عکسی که واکنش کاخ سفید را برانگیخت

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش ایرنا، شنبه شب و در سرانجام نشست سران آمریکا، انگلیس، ایتالیا، ژاپن، کانادا، آلمان و فرانسه هفت کشور دارای اقتصاد برتر، دفتر مطبوعاتی دولت آلمان عکسی را منتشر کرد که در آن رهبران شش کشور عضو جی هفت با نگاهی غیر محبت آمیز به ترامپ اطراف وی گرد آمده اند.

در واکنش به این عکس که بازتابی بسیار گسترده در شبکه های مجازی و رسانه ها داشت، کاخ سفید روز یکشنبه تصویر دیگری از این ملاقات منتشر کرد و نوشت در این عکس همه لبخند بر لب دارند، مسرور و شاهد فضایی محبت آمیز در آن هستیم.

شبکه تلویزیونی سی ان ان در این باره گزارش داد: عکس انتشار یافته توسط دفتر دولت آلمان که در تمامی شبکه های اجتماعی و رسانه ای منتشر شده است، در مقایسه با تصویر دومی که از سوی کاخ سفید ارائه شده داستان دیگری دارد. ترامپ در برابر دیگر اعضای گروه 7 و مرکل که دستان خود را عمودی بر روی میز گذارده، با دستانی روی هم، گارد (موضع دفاعی) گرفته است.

رسانه آمریکایی ادامه داد: رفتار بدنی ترامپ در عکس منتشره آلمان بسیار متفاوت از تصویر کاخ سفید است.

چهل و چهارمین نشست سران جی هفت 18 و 19 خردادماه در لا مالبه ایالت کبک کانادا در حالی برگزار گردید که بعضی کارشناسان و ناظران بین الملل این نشست را سرانجامی بر این گروه دانستند.

این اجلاس تحت الشعاع اعمال افزایش تعرفه های گمرگی از سوی ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا قرار داشت که به تنش های تجاری بین این کشور و متحدان بویژه اروپایی واشنگتن، کانادا و مکزیک تبدیل شده است.

ترامپ اردیبهشت ماه سال جاری با اعلام افزایش 25 درصدی تعرفه واردات فولاد و 10 درصدی آلومینیوم بر این کشور از تمامی کشورها از جمله 28 عضو اتحادیه اروپا و کانادا متحدان سنتی سیاسی-اقتصادی آمریکا و همچنین مکزیک با موجی از انتقادها و تصمیم های متقابل روبرو شد.

اتحادیه اروپا در نخستین اقدام از واشنگتن به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد و سپس از برنامه اقدام متقابل وضع تعرفه های مشابه بر واردات کالاهای ساخت آمریکا اطلاع داد.

این موضوع به نزاع تجاری شدیدی میان آمریکا ومتحدانش تبدیل و ازآن به عنوان مقدمه ای بر شروع جنگ جهانی تجاری نام برده شد که بر اجلاس دو روزه جی 7یا گروه 7 نیز سایه سنگینی انداخت و تقریبا به شکست کشاند.

کانادا میزبان این نشست که نزدیک ترین متحد آمریکا به شمار می رود نیز باکنار گذاشتن ملاحظات سیاسی یا دیپلماتیک همزمان با اجلاس سران نسبت به توئیتر ترامپ علیه نخست وزیر این کشور واکنش نشان داد.

دفتر جاستین ترودو نخست وزیر کانادا با صدور بیانیه ای توئیتری، به اظهارات اهانت آمیز رئیس جمهوری آمریکا در نشست واکنش نشان داد.

ترامپ شامگاه شنبه با انتقاد از اظهارات نخست وزیر کانادا، امضای خود را از بیانیه مشترک نشست سران جی 7 پس گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا درصفحه توئیتر خود نوشت: نخست وزیر کانادا که در ملاقاتها، بسیار آرام و مطیع بود تا آنجا (کبک) را ترک کردم، گفت تعرفه های واشنگتن توهین آمیز است و زیر بار نخواهد رفت. بسیار ضعیف و فریبکارانه. تعرفه های ما نتیجه تعرفه های 270 درصدی اوتاوا بر محصولات لبنی آمریکا است!

در بیانیه دفتر ترودو در واکنش به نوشته ترامپ آمده است: نخست وزیر مطلبی نگفته که پیش از این در گفت وگوهای علنی و غیرعلنی با رئیس جمهوری آمریکا مطرح نکرده باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 216

به "عکسی که واکنش کاخ سفید را برانگیخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکسی که واکنش کاخ سفید را برانگیخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید