زور کرونا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت نرسید

به گزارش مجله شهبازی، آن طور که مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام نموده اند: این رویداد مهم فرهنگی از چهاردهم تا هجدهم ماه اکتبر امسال به شیوه ای جدید برگزار خواهد شد.

زور کرونا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت نرسید

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از بخش پژوهش های فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، ماه هاست که رویداد های مهم فرهنگی دنیا به دلیل شیوع بیماری کرونا، یکی پس از دیگری لغو می شوند. در این میان، به نظر می رسد که نمایشگاه کتاب فرانکفورت سرگذشت متفاوتی خواهد داشت. آن طور که مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام نموده اند: این رویداد مهم فرهنگی از چهاردهم تا هجدهم ماه اکتبر امسال به شیوه ای جدید برگزار خواهد شد.

علاقه مندان به فرهنگ در هیچ کجای دنیا نمی خواهند که به شیوع بیماری کرونا دامن بزنند، اما لغو عظیم ترین نمایشگاه کتاب دنیا نیز غیرممکن به نظر می رسد. در این راستا، مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام نموده اند که این نمایشگاه در امسال به شیوه ای جدید برگزار خواهد شد.

نمایشگاهی به شیوه جدید؛ در حد گشادتر شدن راهروها!

یورگن بوس، مدیر برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت در این باره گفت: اگرچه هنوز نمی توان گفت که هفتاد و دومین نمایشگاه کتاب فرانکفورت دقیقا به چه شکلی برگزار خواهد شد، اما اولویت اصلی ما، حفظ سلامت غرفه داران، بازدیدنمایندگان و عموم مردم خواهد بود. بر اساس رایزنی های صورت گرفته، نمایشگاه کتاب فرانکفورت در روز های چهاردهم تا هجدهم اکتبر امسال برگزار می گردد و ما انتظار داریم که شاهد رویداد ویژه ای باشیم.

هرچند که هنوز همه قوانین مربوط به برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت معین نشده است، اما آن طور که مسئولان برگزاری نمایشگاه اعلام نموده اند: امسال غرفه ها و راهرو های نمایشگاه عظیم تر از سال گذشته خواهد بود. همچنین قرار است که میزگرد ها و جلسات پرسش و پاسخ با نویسندگان و ناشران به وسیله اینترنت انجام گردد. در کنار این ها، هر روز تعداد محدودی از افراد امکان بازدید از نمایشگاه را دارند و بازدیدنمایندگان پیش از حضور در نمایشگاه، از نظر پزشکی آنالیز می شوند. حتی به نظر می رسد که تعداد ناشران بین المللی نیز در این دوره از نمایشگاه کمتر باشد. ظاهرا ناشران کانادایی که به عنوان مهمانان ویژه امسال دعوت شده اند نیز هنوز برای شرکت در نمایشگاه اعلام آمادگی ننموده اند. پیش از این، مسئولان صنعت نشر کانادا تصمیم داشتند تا درباره ادبیات چندزبانه این کشور در نمایشگاه فرانکفورت صحبت نمایند. با این وجود، هنوز معین نیست که ناشران کانادایی در این دوره حضور داشته باشند.

بهترین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سالی که خلوت تر است

با همه این اوصاف، مسئولان برگزاری نمایشگاه فرانکفورت معتقدند که امسال شاهد رویدادی ویژه خواهیم بود. الکساندر اسکیپیس، مدیرکل برگزاری نمایشگاه فرانکفورت در این باره گفت: کوشش می کنیم که با وجود همه مسائل، بهترین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت را برای علاقه مندان برگزار کنیم.

پیتر فلدمان، شهردار فرانکفورت نیز در این باره گفت: این یک سیگنال مهم برای علاقه مندان به ادبیات است و همچنین برگزاری چنین رویدادی برای شهر فرانکفورت نیز اهمیت زیادی دارد.

اینا هارتویگ از مدیران فرهنگی شهر فرانکفورت نیز گفت: امسال نمایشگاه فرانکفورت به گستردگی سال های گذشته برگزار نخواهد شد، اما برگزاری این رویداد در مقیاس کوچک نیز از نظر مالی و فرهنگی اهمیت زیادی دارد. در این نمایشگاه، کتاب های مختلف ارائه می شوند و مباحثات فرهنگی نیز شکل می گیرند.

به گفته مسئولان نمایشگاه فرانکفورت، امسال همچنین قرار است، مراسم جایزه صلح اتحادیه ناشران آلمان و جایزه کتاب آلمان نیز در خلال نمایشگاه کتاب برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 320

به "زور کرونا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور کرونا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید