زالو درمانی در درمان زخم های دیابتی موثر است؟

به گزارش مجله شهبازی، ایرنا/ دکتر مرتضی مجاهدی با بیان اینکه زالو درمانی یکی از درمان های طبیعی است که در طول تاریخ مورد توجه بشر بوده و مکاتب طبی مختلف از این روش در درمان بعضی از بیماری ها استفاده می کردند ، اضافه نمود : در سال های اخیر محافل علمی و مراکز تحقیقاتی کشورهای مختلف به خصوص کشورهای اروپایی توجه ویژه ای به این روش طبیعی نموده اند و در بخش های مختلف به خصوص بخش های جراحی بیمارستان های این کشورها از این روش استفاده می گردد.

زالو درمانی در درمان زخم های دیابتی موثر است؟

وی با اشاره به اینکه مقالات فراوانی در خصوص اثر بخشی این روش طبیعی در درمان برخی از بیماری ها در مجلات معتبر پزشکی چاپ شده است ، گفت : یکی از پرکاربردترین موارد زالو درمانی استفاده در جراحی های پیوند پوست است ضمن این که در پیشگیری از رد شدن پیوند و اصلاح شرایط عروقی پیوندها ، یاری به درمان و کاهش درد و بهبود حرکت مفصلی در بیماران مبتلا به آرتروز اثرگذاری خوبی دارد.

این متخصص طب ایرانی استفاده از زالو درمانی را برای بیماری های پوستی از جمله اگزما و آکنه پیشنهاد کرد و اضافه نمود : زالو درمانی به درمان و تسریع بهبود زخم های مزمن به خصوص زخم های پای دیابتی یاری می نماید.

مجاهدی گفت : البته زالو درمانی مثل هر روش پزشکی دیگر در حین اثر بخشی ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد که اگر توسط پزشک متخصص با رعایت ضوابط علمی انجام گردد این عوارض به حداقل خواهد رسید.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه نمود : تعداد جلسات زالو درمانی، در هر جلسه و اقدامات قبل و بعد از زالو درمانی مواردی هستند که باید توسط پزشک معالج تنظیم گردد.

شهروندان مواظب زالو درمانان سودجو باشند

متخصص طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه افراد سودجو با نام طبیب و حکیم و غیره بدون هیچگونه اطلاعات علمی و با سوء استفاده از علایق مردم به این روش ، اقدام به زالو درمانی در ابعاد وسیع با تعداد زیاد جهت درمان بیماران می نمایند ، هشدار داد : متاسفانه در موارد زیادی بیماران با عوارض پیش بینی نشده ای روبرو می شوند و مسئولیت هرگونه عارضه و خطرات جسمی و جانی به عهده فرد مراجعه نماینده به این افراد شیاد و سودجو است.

وی اضافه نمود : به هم وطنان توصیه می گردد که نشانی و اطلاعات مربوط به سلامتکده های طب ایرانی و متخصصان طب ایرانی سراسر کشور را از سایت های معتبر مانند سایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، انجمن علمی طب سنتی، دانشکده های طب ایرانی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و همچنین سایت مزاج دریافت نمایند.

مجاهدی گفت : در سایت مزاج اطلاعات متخصصین فعال در مراکز مختلف درمانی سراسر کشور درج شده است و قابل دسترسی است که پژوهشگران علاقه مند هم می توانند جهت مطالعه مقالات چاپ شده در مجلات معتبر به قسمت مقالات سایت مزاج مراجعه و مقالات مورد نظر خود را دریافت و مطالعه نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 345

به "زالو درمانی در درمان زخم های دیابتی موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالو درمانی در درمان زخم های دیابتی موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید