رنو بیش از 1.2 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای هیبریدی سرمایه گذاری می نماید

به گزارش مجله شهبازی، شرکت رنو میخواهد تا سال 2022، بیش از 1.2 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای الکتریکی در فرانسه اختصاص دهد.

رنو بیش از 1.2 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای هیبریدی سرمایه گذاری می نماید

خبرنگاران | سرویس اخبار - خودروساز فرانسوی رنو به منظور طراحی و توسعه خودروهای برقی، بیش از 1.2 میلیارد دلار در 4 کارخانه جداگانه سرمایه گذاری خواهد نمود. این سرمایه گذاری هنگفت باعث توسعه پلتفرم خودروی الکتریکی جدید برای اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی در کارخانه دوای (Douai) فرانسه خواهد شد.

در این میان ظرفیت فراوری تنها کارخانه ای که رنو زوئی (Renault Zoe) را می سازد، دو برابر خواهد شد؛ فراوری موتور الکتریکی در کارخانه کلیون (Cleon) نیز از سال 2021 و همراه با معرفی نسل جدید موتور الکتریکی، سه برابر می گردد. رنو همچنین برای فراوری نسل بعدی کانگو از جمله نسخه تمام الکتریکی خودروی کانگو Z.E. در کارخانه موبژ (Maubeuge) نیز سرمایه گذاری خواهد نمود.

کارلوس گوسن، مدیر اجرایی رنو درباره این سرمایه گذاری کلان گفت: شتاب دادن به سرمایه گذاری در فرانسه برای فراوری خودروی برقی، رقابت پذیری و جذابیت مکان های صنعتی ما در این کشور را افزایش خواهد داد.

گوسن در ادامه اضافه کرد: گروه خودروسازی رنو در چارچوب کاری داخلی برای پیشبرد برنامه های استراتژیک آینده، رجحان خود در بازار خودروهای برقی را حفظ خواهد نمود و به توسعه روش های حمل ونقل پایدار جدید برای همگان ادامه خواهد داد.

این سرمایه گذاری بخشی از برنامه استراتژیک Drive The Future شرکت خودروسازی رنو است. هدف این برنامه دست یابی به درآمد بیش از 81 میلیارد دلاری برای برند فرانسوی عنوان شده است. این برنامه همچنین روی جریان اقتصادی مثبت در هر سال، سرمایه گذاری 20.8 میلیارد دلاری در بخش تحقیق و توسعه، عرضه 8 خودروی تمام الکتریکی و 12 نمونه الکتریکی شده به بازار تا سال 2022 تمرکز دارد.

طی سال های اخیر بخش مهمی از سرمایه گذاری در صنعت خودرو به سمت طراحی و فراوری خودروی الکتریکی سوق یافته است. ظهور شرکت های خودروساز الکتریکی مانند تسلا و ریمک، همراه با اقبال خودروسازان عظیم سنتی (فولکس واگن، پورشه، فورد، رنو، جنرال موتورز و غیره) به سمت فراوری محصولات برقی، زمینه را برای پیشرفت بیش تر این بخش فراهم نموده است.

با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه توسعه و پیشرفت این بخش وجود دارد، اما همچنان شاهد سرمایه گذاری و اقبال خودروسازان هستیم که می تواند به پیشرفت بیش تر آن یاری کند.

منبع: زومیت

منبع: setare.com
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 736

به "رنو بیش از 1.2 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای هیبریدی سرمایه گذاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنو بیش از 1.2 میلیارد دلار برای توسعه خودروهای هیبریدی سرمایه گذاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید