رسول پناه: هزار تومان هم به پرسپولیس کمک نشد

به گزارش مجله شهبازی، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: با تمام مسائل اخیرمان دولت، نهادها و افراد مختلف هزار تومان هم به ما کمک نکردند.

رسول پناه: هزار تومان هم به پرسپولیس کمک نشد

به گزارش خبرنگاران ، فارس نوشت: مهدی رسول پناه در جلسه مدیران، پیشکسوتان و اعضای کانون هواداران باشگاه پرسپولیس با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: روزی که مسؤولیت سرپرستی این باشگاه را برعهده گرفتم پرسپولیس 148 میلیارد تومان بدهی داشت و فقط 700 هزار تومان موجودی در حساب بانکی این باشگاه بود. مدیرعامل قبلی باشگاه شب عید و در تاریخ 21 اسفند با آن شرایط کرونایی استعفا داد و این اتفاق خیلی سریع انجام شد. هیأت مدیره هم بلافاصله تشکیل جلسه داده و من را به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب کردند.

وی اضافه کرد: من تمایلی به مدیریت در باشگاه پرسپولیس نداشتم، زیرا حجم بدهی ها بسیار سنگین بود و 40 میلیون نفر هم از مدیریت باشگاه توقع داشتند. با چندین نفر در آن زمان صحبت کردم اما هیچ کس قبول نکرد مدیریت پرسپولیس را برعهده بگیرد. البته من عاشق پرسپولیس بودم و افتخار می کنم در این باشگاه خدمت می کنم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: زندگی ام را برای پرسپولیس گذاشتم و هیچ وقت هم نگفتم انگیزه ندارم زیرا پرسپولیس عشق من است. هیچ منبع درآمدی هم نداشتیم و نه می توانستیم پول تبلیغات محیطی را دریافت کنیم و نه حق پخش تلویزیون و نه هیچ کمک دیگری.

رسول پناه اضافه کرد: وظیفه مجلس قانونگذاری است و ما باید در هیأت مدیره امور باشگاه را پیش ببریم، 40 میلیون هوادار انتظار داشتند پول برانکو و بازیکنان و کادر فنی را پرداخت کنیم اما هیچ کس یک ریال هم به من و پرسپولیس کمک نکرد، همه مردم الان مرا می شناسند و من هم این موضوع را قبول دارم. همانگونه که قاضی زاده هاشمی گفت مردم ولی نعمت ما هستند و در این شکی نیست اما باید برای هیأت مدیره پرسپولیس هم ظرفیت ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: تنها کاری که در این مدت انجام دادیم که از ظرفیت و پتانسیل پرسپولیس استفاده کرده و درآمدمان از کارگزار را از 40-30 میلیارد تومان به 150 میلیارد رساندیم. از هر راهی سعی کردیم برای پرسپولیس درآمدزایی کنیم. از خیلی ها هم تقاضای کمک کردیم اما از آنها هیچ چیز نگرفتیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در باره این که آیا از ظرفیت های قانونی برای درآمدزایی استفاده شده یا خیر توضیح داد: بزرگترین سرمایه ما خود پرسپولیس است که سبب اقتدار ملی و انسجام بین المللی شده، اما تا به امروز راهکاری برای استفاده از این ظرفیت های قانونی به ما ارائه نشده بود که بتوانیم از آن درآمدزایی داشته باشیم. پرسپولیس دراین شرایط کاری کرد که مدیرعامل باشگاه النصر به آن تیرک دروازه با حالتی ناراحت تکیه زد و در این شرایط اقتدار عربستانی ها از بین رفت. تیم ما در شرایط بحرانی اقتصاد و در روزهای کرونایی چنین کاری انجام داد.

رسول پناه اضافه کرد: اکنون هم انتظار داریم بودجه ای به صورت فورس ماژور در اختیار پرسپولیس قرار بگیرد تا بتوانیم امور باشگاه را پیش ببریم. با تمام مسائل بحث بدهی ها را حل کرده و پول برانکو را هم پرداخت کردیم. توقع داریم شرایطی فراهم شود تا با حفظ بازیکنان خود قهرمانی آسیا را به دست بیاوریم. در حال حاضر کسب قهرمانی نسبت به 10 سال قبل خیلی سخت تر است زیرا تیمی که در اوج باشد همه به دنبال بازیکنانش هستند و توقعات هم از آن بالاست.

وی اضافه کرد: روزی که با النصر بازی داشتیم دو ساعت مانده به این دیدار عیسی آل کثیر را محروم کردند، باشگاه النصر هم به بازیکنان خود وعده پاداش 100 هزار دلاری داده بود. ما هم در جلسه ای که با هیأت مدیره داشتیم به این نتیجه رسیدیم دو برابر پاداشی که در بازی های قبل به بازیکنانمان داده بودیم به آنها بدهیم و این موضوع را به بازیکنان و کادر فنی هم اعلام کردیم. تمام تعهدات خودمان را هم در مورد پاداش آسیایی بازیکنان و کادر فنی انجام دادیم و از این لحاظ مسئله ای نداریم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: اگر اکنون از این تیم امتیازی کسر شود یا خدای ناکرده پرسپولیس به دسته پایین تر سقوط کند چه اتفاقی رخ می دهد، ما برای این تیم هزینه کرده ایم و اکنون پرسپولیس لیاقت قهرمانی آسیا را دارد. اکنون می خواهم به این نکته اشاره کنم که هیچ کمکی نداشتیم و حتی هزار تومان هم به ما کمک نکردند. با این وجود اعضای هیأت مدیره از جیب خودشان هم برای رفع مشکل برانکو پرداختی داشتند. از مجلس تشکر می کنیم که وقت گذاشته و جوابگوی سؤال های ما بود. ولی باور کنید درآمدها و هزینه های ما بهم نمی خورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 564

به "رسول پناه: هزار تومان هم به پرسپولیس کمک نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسول پناه: هزار تومان هم به پرسپولیس کمک نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید