رسوایی اخلاقی وزیر بهداشت انگلیس را مجبور به استعفا کرد

به گزارش مجله شهبازی، ایرنا نوشت:مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس عصر شنبه در برابر فشارهای افکار عمومی به دلیل رسوایی اخلاقی در سایه محدودیت های کرونایی تسلیم شد و از مقام خود استعفا کرد.

رسوایی اخلاقی وزیر بهداشت انگلیس را مجبور به استعفا کرد

هنکاک در استعفانامه خود به نخست وزیر انگلیس اذعان کرد که محدودیت های کرونایی را نقض نموده و تمایلی ندارد که مسائل مربوط به زندگی شخصی او، باعث انحراف تمرکز دولت در زمینه خروج از بحران کرونا گردد.

وی باردیگر از مردم انگلیس به دلیل نقض محدودیت های کرونایی که خود در وضع آن ها دخیل بوده عذرخواهی کرد. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نیز خاطرنشان کرد که از دریافت استعفانامه هنکاک متاسف است.

این تحول پس از آن صورت می گیرد که هفته گذشته تصویری در رسانه ها و فضای مجازی از وی منتشر شد که نشان می دهد نامبرده با خیانت به همسرش، یکی از دستیارانش به نام خانم گینا کولادانگلو را بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی در آغوش کشیده است. گفته می گردد که این تصویر متعلق به 6 می (16 اردیبهشت) بوده است.

هنکاک دیروز با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که از بابت نادیده دریافت توصیه های بهداشتی نادم و پشیمان است. بوریس جانسون هم توضیح داد که از نظر او این پرونده مختومه تلقی می گردد؛ اما اعتراض ها همچنان ادامه داشت و همچنین سووالات زیادی درباره اصل به کارگیری خانم کولادانگلو در وزارت بهداشت انگلیس مطرح و ادعا شد که او با پارتی بازی وزیر استخدام شده است.

هنکاک از قبل هم به دلیل افشاگری های مشاور سابق نخست وزیر انگلیس درباره سوء مدیریت او در بحران کرونا تحت فشار قرار داشت. دومینیک کامینگز که پس از برکناری از صندلی دست راست نخست وزیر دل پری از دولت دارد، تصاویر مکاتباتش با بوریس جانسون را منتشر نموده که در آن وزیر بهداشت را یک عنصر مایوس کننده لقب داده است.

جاناتان اشوورث وزیر بهداشت کابیته در سایه (حزب کارگر) هنکاک را یک عنصر مایوس کننده دائم خوانده و اعضای حزب حاکم محافظه کار هم از نخست وزیر خواسته بودند که او را از سمتش برکنار کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 978

به "رسوایی اخلاقی وزیر بهداشت انگلیس را مجبور به استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی اخلاقی وزیر بهداشت انگلیس را مجبور به استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید