دیدار به قیامت علیرضا آسانلو در گالری مژده

به گزارش مجله شهبازی، تهران (پانا) - علیرضا آسانلو تازه ترین مجموعه نقاشی هایش را عصر جمعه اول بهمن ماه در گالری مژده رونمایی می کند.

دیدار به قیامت علیرضا آسانلو در گالری مژده

به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه؛دیدار به قیامتعنوان جدیدترین مجموعه نقاشی علیرضا آسانلو است. این مجموعه شامل 10 اثر با موضوع سیری در تفکر صادق هدایت است.

بهناز رضائی فرد، پژوهشگر هنر، در متنی برای معرفی مجموعه دیدار به قیامت علیرضا آسانلو نوشته است:

در این مجموعه با اندکی تأمل می توان دریافت، پرتره های صادق هدایت با تخّیل،احساس و تجسم هنرمند و با گفته پردازی خاص او به صورت های مختلف و با بیانی متفاوت ، بدون ارجاع بیرونی، از نو خلق شده اند، گوئی می خواهند فکر مخاطب و بیننده ، با سیری پیوسته و مداوم ، بین دو عالم تخیل و عالم واقع ، در تکاپو باشد و همراه با لذت این سیر و تکاپو ، خود مخاطب ، به شناختی نمادین از سوژه دست یابد.

علیرضا آسانلو متولد 1353 در حیطه نقاشی، طراحی و مجسمه، بیش از ده نمایشگاه انفرادی وجمعی داشته که بیشتر آنها برای فروش ارائه نشده و تاکید هنرمند بر مضامین ارزشی یعنی زندگی به عنوان اصلی ترین موضوع و انسان، عالی ترین پرسوناژ برای پرداختن بوده و ثمره این تلاش شش نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی است.

در حوزه مجسمه سازی، شاخص ترین آثار وی، ساخت مجسمه های فیگوراتیو مفهومی با بیانی منحصر به فرد است و همچنین از دیگر فعالیت های وی در این زمینه ساخت سردیس هایی از بزرگان فرهنگ و هنر سرزمین مان است.

مجسمه های برنزی از ملک الشعرای بهار، محمد رضا شجریان ، عزت الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز،پروفسور رضا ، پروفسور ستوده، پروفسور گنجی، زنده یاد عباس کیارستمی، پرویز تناولی، محمد احصایی، پرویز کلانتری، غلامرضا تختی ، سلمان هراتی و ضیاالدین امامی که در اماکن فرهنگی و هنری و دانشگاهی و موزه ها نصب است ، از جمله آثار شناخته شده اوست.

در سال 1395 در اولین سمپوزیوم بین المللی نقاشی پاریس از طرف یونسکو دعوت شد، و در حضور هنرمندان مدعو مسترکلاس برگزار کرد، علیرضا آسانلو در سفر خود به آمریکا در سالهای 1395 و 1396 با نمایش آثار خود در واشنگتن و مریلند سخنرانی هایی متعددی درباره فرایند تاریخ هنر معاصر ایران ایراد نمود.

سهراب احمدی، منتقد هنری، در بخش هایی از استیتمنت نمایشگاه نوشته است: در مجموعۀ دیدار به قیامت چهره از بیانی روشن و واضح تا کارکردی محو و مخدوش شبکه های معنایی تابلو را می سازد. شیوۀ رنگ گذاری و ترکیب مواد در رسیدن به چهره هایی گسسته، تکه تکه شده و مخدوش ورود به دنیای یک دیگری با جنبه هایی ناشناخته و وهم انگیز است .این ورود ما را با پرسش هایی هستی شناسانه روبرو می کند .تکه تکه شدن دلالت های چهره و مرکزیت زدایی از عنصر صورت در تعریف چهره وجهی تازه از ناشناخته ماندن دیگری و روبرو با دنیایی به جز دنیای روبرو است .این دیگری همان کسی است که نقاش نه در یک زمان روایی و خطی بل در فضا-زمانی درونی و زیسته شناخته و به آستانۀ ادراک و شناخت او رسیده است

... شور نقاش در پرداخت های رنگی خود، دخالت مستقیم دست بدون قلم مو در تعدادی از تابلوها ، حجم رنگ و عوامل دیگر اثبات می کنند که چگونه نقاش نیروهای حسی را به حرکت مبدل کرده و شور درونی را به شوری بیرونی و بی زمان مبدل می کند.

نمایشگاه دیدار به قیامت علیرضا آسانلو عصر جمعه اول بهمن (ساعت 16 تا 20) در گالری مژده افتتاح و تا 12 بهمن به تماشا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1259

به "دیدار به قیامت علیرضا آسانلو در گالری مژده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار به قیامت علیرضا آسانلو در گالری مژده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید