دستگاه همزمان اندازه گیری تب و اکسیژن خون در دانشگاه آزاد رونمایی شد

به گزارش مجله شهبازی، مراسم رونمایی از دستگاه همزمان اندازه گیری تب و اکسیژن خون، تولید شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برگزار شد.

دستگاه همزمان اندازه گیری تب و اکسیژن خون در دانشگاه آزاد رونمایی شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم رونمایی از دستگاه همزمان اندازه گیری تب و اکسیژن خون، تولیدشده توسط مرکز تحقیقات بهینه سازی انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور بابک نگاهداری معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، محمد علی اکبری رئیس دبیرخانه برنامه پایش و عبدالله خالصی دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برگزار گشت.

بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: دستگاه اندازه گیری همزمان تب و اکسیژن خون که توسط پژوهشگران واحد سمنان تولید شده، یک دستگاه قابل قبول برای مبارزه با کروناست و اکنون باید مذاکراتی انجام شود تا مجوزهای لازم آن به زودی صادر و موضوع فروش آن حل شود.

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدواریم که بازار خوبی خلق شود و شاهد ساخت دستگاه های بیشتری از این نوع باشیم.

در ادامه این مراسم، هادی کارگر شریف آباد رئیس مرکز تحقیقات بهینه سازی انرژی و توسعه پایدار واحد سمنان، گفت: دستگاه اندازه گیری تب و اکسیژن به صورت همزمان درجه حرارت بدن و اکسیژن موجود در خون را اندازه گیری می کند. ویژگی اصلی این دستگاه در ثابت بودن آن است و کاربر آن هیچ تماسی با دستگاه نخواهد داشت. امکان خروجی در فرمت های مختلف از دیگر ویژگی های این دستگاه است. همچنین دستگاه همزمان اندازه گیری تب و اکسیژن خون، برخلاف روش های سنتی تست به صورت تک مرحله ای انجام می شود و درصد خطای پزشک را کم می کند.

در ادامه، عبدالله محمدی مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تحقیقات تعطیل پذیر نیست، گفت: پژوهشگران و محققان دانشگاه آزاد اسلامی در ایام کرونا، تحقیقات خوب و کاربردی برای مقابله با این ویروس و حل معضل کرونا انجام دادند. قبل از اینکه کرونا در کشور مطرح شود، دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای مشهد و شیراز با ساخت دستگاه حرارت سنج و تب سنج اقدامات خوبی انجام داد که پس از کرونا این حرکت ها اوج گرفت.

وی با بیان اینکه 150 مرکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت های قابل توجهی در مقابله با کرونا داشته اند، گفت: بسکمک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات ارزشمندی در حوزه تولید ماسک، گان، شیلد محافظی، دستگاه های کمک تنفسی انجام داده اند که نشان می دهد دانشگاه آزاد اسلامی در مبارزه با کرونا پیروز عمل کرده و دستاوردهای خوبی داشته است.

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ساخت کیت تشخیص توسط واحد همدان، ساخت ونتیلاتور توسط واحد زنجان و ساخت تب سنج و اکسیژن خون توسط واحد سمنان نمونه ای از اقدامات مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در سه ماه اخیر است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 278

به "دستگاه همزمان اندازه گیری تب و اکسیژن خون در دانشگاه آزاد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه همزمان اندازه گیری تب و اکسیژن خون در دانشگاه آزاد رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید