خبر تازه عضو موسس اتاق بازرگانی ایران و چین

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران : تحولات چندسال اخیر در چین سبب شده است که این کشور از یک کشور فقیر به کشوری سرمایه دار که رتبه دوم اقتصاد جهان را دارد تبدیل گردد . این اتفاق بی دلیل نبوده است حکومت برای مردم برنامه ریزی نموده و مردم نیز به آن عمل نموده اند تا این کشور را در جایگاهی که در حال حاضر واقع شده است برسانند

خبر تازه عضو موسس اتاق بازرگانی ایران و چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، عضو هیات موسس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: موفقیت کشور چین در مقابله با کرونا متاثر از همبستگی و انسجام سیاسی مردم این کشور در راستای ساختار حاکمیتی بود و چنین نمونه ای در کشورهای دیگر جهان کمتر مشاهده می گردد.

تحولات چندسال اخیر در چین سبب شده است که این کشور از یک کشور فقیر به کشوری سرمایه دار که رتبه دوم اقتصاد جهان را دارد تبدیل گردد . این اتفاق بی دلیل نبوده است حکومت برای مردم برنامه ریزی نموده و مردم نیز به آن عمل نموده اند تا این کشور را در جایگاهی که در حال حاضر واقع شده است برسانند

فریال مستوفی عضو هیأت مدیره اتاق بازرگانی ایران و چین می گوید:سوسیالیسم با خصوصیات چینی از اواخر دهه 1970 به عنوان تحولی بنیادی در ساختار حکومت کشور چین در دستور کار نهاده شد،چین تا قبل از انقلاب چین کشوری بود که به صورت دیکتاتوری و بدون هیچ پیشرفتی اداره می شد و فقر زیادی نیز در این کشور وجود داشته و نیازمند تحولی بود که بتواند این کشور را از این بحران نجات دهد . به همین دلیل گروه آقای مائو تحول عظیمی را به صورت تساوی در حقوق همه مردم ایجاد کردند و این سبب شد مردمی که کار نمی کردند و تحت تاثیر مواد مخدر بودند به خود باور داشته باشند و هر کدام به نوبه خود در زندگی خود تغییر ایجاد نمایند. در واقع گروه مائو توانستند این تغییر را در نگرش مردم ایجاد نمایند . با آمدن آنها به عنوان نظام سوسیالیستی و کمونیستی یک مرتبه ای در حکومت این کشور به وجود آمد و همین سبب شد که مردم منضبط و کاری شوند و بعد از آن تشکیلات بعدی نیز توانست دریچه درها را به اقتصاجهان باز کند و سبب ایجاد کشور و مردم گردد.

این فعال حوزه چین ادامه می دهد: در حال حاضر سیستم کشور چین سوسیالیستی و کمونیستی است اما اقتصاد این کشور باز و آزاد است و کوشش بر این شده است که قدرت بخش خصوصی بیشتر و بیشتر گردد و به همین دلیل است که کشوری که تا مدت ها در فقر مطلق زندگی می کردند به عنوان دومین قدرت عظیم جهان شناخته شده است و پیش بینی ها بر این پایدار است که این کشور تا چند سال آینده جای آمریکا را نیز خواهد گرفت و به قدرت اول اقصاد جهان تبدیل خواهد شد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران و چین با تاکید بر اینکه صادرات در این کشور حرف اول را می زند معتقد است که چین به کارخانه عظیم جهان تبدیل شده است و بعد از کرونا نیز با وجود اینکه اقتصاد در بسیاری از کشورها با رشد منفی روبرو شده است اما این کشور در سایه اتکا به مردم توانسته است دردوران کرونا نیز رشد مثبت مالی داشته باشد و این نشان میدهد که مردم در کنار دولت این کشور قرار دارند و این حرکت رو به جلو اقتصاد چین را می سازد.

عضو هیأت مدیره اتاق بازرگانی ایران و چین معتقد است که موفقیت کشور چین در مقابله با کرونا متاثر از همبستگی و انسجام سیاسی مردم این کشور در راستای ساختار حاکمیتی بود و چنین نمونه ای کمتر در کشورهای دیگر جهان مشاهده می گردد

مستوفی تاکید می نماید در چین مردم به دولت اعتماد کامل دارند و هر چه دولت می گوید مردم آن را می پذیرند برخلاف بسیاری از کشورها که اعتماد متقابل بین مردم و دولت وجود ندارد . وقتی در چین دولت دستوری می دهد مردم به خوبی آن را اجرا می نمایند دلیل آن هم این است که می دانند دولت اگر برنامه ای برای آنها در نظر می گیرد خیر و صلاح آنها را در پی دارد. و به همین دلیل است که آن را انجام می دهند .

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران و چین به کشورهای غربی که در آنجا دموکراسی حاکم است اشاره نموده و می گوید در این کشورها که افراد آزاد هستند و نظرات مختلف را ارائه می دهند مردم کمتر از دستورات دولت ها اطاعت می نمایند و دلیل ادامه دار شدن کرونا را می توان به این موضوع بی ربط ندانست. در چین مردم قانونمند هستند اما در کشورهای دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد . در بسیاری از کشورها اگر مردم نخواهند پروژه ای اجرا نگردد این اتفاق رخ نمی دهد اما در چین اگر قرار باشد پروژه ای انجام گردد بدون هیچ بحثی این اتفاق رقم خواهد خورد زیرا مردم می دانند دولت رفاه آنها را می خواهد و به همین دلیل آن را می پذیرند.

مستوفی معتقد است که همواره مخالفت هایی در همه کشورهای جهان از سوی بعضی از مردم آن کشور وجود دارد اما بیشتر مردم در چین به دلیل آنکه دولت برایشان رفاه ایجاد نموده است کمتر به دنبال مخالفت با آن هستند زیرا وقتی شرایط خود را با چندسال پیش خود مقایسه می نمایند می بینند که رفاه کامل دارند و این نتیجه اقدامات دولتی است که در این کشور روی کار است.

عضو هیأت مدیره اتاق بازرگانی ایران و چین با تاکید بر اینکه چین عظیمترین کشوری است که پس انداز های زیادی دارد و مردم در رفاه هستند تاکید می نماید : چین کشوری است که فقر زدایی را به صورت کامل انجام داده است و هیچ فقیری در آن کشور زندگی نمی نماید به همین دلیل مردم اعتماد به سیستم حاکم دارند و سعی می نمایند در کنار آن قرار بگیرند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 918

به "خبر تازه عضو موسس اتاق بازرگانی ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر تازه عضو موسس اتاق بازرگانی ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید