خبرنگاران سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان مرکزی ابلاغ شد

به گزارش مجله شهبازی، اراک - خبرنگاران - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از ابلاغ سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی این استان در سال جاری خبر داد و گفت: این اعتبارات در سال جاری مانند مدت مشابه قبل 46 میلیارد ریال است.

خبرنگاران سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان مرکزی ابلاغ شد

محمدتقی آبایی هزاوه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: 23 میلیارد ریال از سهم تسهیلات مشاغل خانگی استان با عاملیت بانک توسعه تعاون و به همین میزان یال با عاملیت بانک رفاه پرداخت خواهد شد.

وی گفت: اولویت پرداخت این تسهیلات در سال جاری با افرادی است که طرح آنها منطبق بر ظرفیت ها و اولویت های استان و مورد تایید دستگاه های اجرایی ذیربط و آماده ورود به بازار کار باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: اشخاص پشتیبان و بنگاه های پیشرو برای دریافت تسهیلات نیز از دیگر اولویت های دریافت این تسهیلات هستند.

آبایی هزاوه شرح داد: از ابتدای سال جاری تا به امروز به دلیل شرایط کرونا و مراجعه نکردن افراد، تنها 9 مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی صادر شده اما با شروع فعالیت های اقتصادی، این آمار نیز در حال افزایش است.

وی گفت: پارسال 369 مجوز مشاغل خانگی با اعتباری معادل 46 میلیارد ریال در استان مرکزی صادر شد اما با احتساب مجوزهای سال های قبل، 391 نفر به بانک های عامل با تسهیلات 47 میلیارد و 500 میلیون ریال معرفی و 338 نفر پیروز به دریافت 45 میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه نمود: بیش از 96 درصد از برنامه هدفگذاری شده مشاغل خانگی این استان در سال گذشته محقق شد و چهار درصد اجرایی نشده نیز به دلیل شرایط کرونا و و مراجعه نکردن افراد در اسفندماه بود.

استان مرکزی دارای 12 شهرستان و بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.

303 عنوان شغل در گرایش های مختلف مشاغل خانگی در استان مرکزی وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 360

به "خبرنگاران سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان مرکزی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان مرکزی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید