خانم معلم سر کلاس درس دچار ایست قلبی شد و درگذشت

به گزارش مجله شهبازی، خانم معلم کلاس پنجم ابتدایی سر کلاس درس دچار حمله قلبی شد و درگذشت.

خانم معلم سر کلاس درس دچار ایست قلبی شد و درگذشت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، باورش خیلی سخت است؛ دردناک تر برای خود بچه های کلاس است؛ هنوز باورشان نمی شود که خانم معلم مهربان شان را برای همیشه از دست دادند و آن هم جلوی چشمانشان.

آری، زویا حاجی نژاد معلم حق التدریس دانش آموزان کلاس پنجم ابتدایی دبستان دخترانه شاهد نیک اندیشان ناحیه یک یزد روز دوشنبه 21 بهمن در کلاس درس دچار ایست قلبی شد و درگذشت.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در پیام تسلیتی نوشت: بیش از 770 هزار معلم در کشور عزیزمان برای آموزش فرزندان این مرز و بوم همه روزه در کلاس های خود از عمر و زندگی خویش برای آموزش و پرورش بچه ها سرزمین عزیزمان صادقانه کوشش می کنند و با عشق و علاقه ای وصف ناپذیر در راه اعتلای نظام تعلیم و تربیت کشور کوشش می کنند که در این راه گاه جان خود را برای رسیدن به این هدف مقدس تقدیم می کنند.

خبر غم انگیز درگذشت همکارمان سرکار خانم زویا حاجی نژاد، که از معلمان فرهیخته شهر یزد بودند در کلاس درس و در حال تدریس به دانش آموزان دچار ایست قلبی و فوت شد، موجب اندوه و ناراحتی خانواده بزرگ فرهنگیان کشور شد.

اینجانب این اتفاق تلخ را به همه همکاران فرهنگی ام، خصوصا فرهنگیان شهر یزد، دانش آموزان کلاس سرکار خانم زویا حاجی نژاد که شاهد این اتفاق و درگذشت معلم عزیزشان بودند و خانواده آن معلم از دست رفته تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای آن مرحومه رحمت و غفران و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز در پیام تسلیتی نوشت: زویا حاجی نژاد عزیز نمونه ای از معلمان سختکوش دوره ابتدایی بود که با قلبشان معلمی می کنند و با دلی آکنده از عشق و محبت جانشان را در طبق اخلاص می گذارند و این چنین معلمی را با شکوه تمام معنا می کنند.

هر چند جای خالی این معلم بزرگوار برای همیشه خالی است، اما درس های زندگی و محبتش قطعا در جان و قلب دانش اموزانش ثمر خواهد داد و یادش مانا و ماندگار خواهد بود.

اینجانب از طرف خودم و خانواده بزرگ اموزش ابتدایی کشور درگذشت غم انگیز این آموزگار عزیز را تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برایش علو درجات و برای بازماندگان ارجمند اجر جزیل و صبر جمیل خواستارم.

در پیام تسلیت عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش یزد نیز آمده است: درگذشت معلم فداکار مرحومه زویا حاجی نژاد در فضای مقدس مدرسه و در حین خدمت موجب تاثر و اندوه فراوان شد.

اینجانب با نهایت تألم و تأسف، ضایعه وارده و فقدان آن عزیز سفر نموده را به خانواده محترم ایشان و عموم فرهنگیان خدوم استان تسلیت و تعزیت عرض نموده، از خداوند متعال رحمت واسعه و علو درجات برای آن مرحومه مسألت می نمایم.

محمدرضا رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش هم در پیام تسلیتی نوشت: سربلندی جامعه وابسته به معلمان فرهیخته و هنرمنداش است. شکوه جامعه به خلق لحظات شورانگیز یادگیری توسط معلمانش است. فقدان یک معلم می تواند در سربلندی و شکوه جامعه وقفه ای عظیم ایجاد کند. خبر غم انگیز درگذشت زویا حاجی نژاد معلم حق التدریس پایه پنجم مقطع ابتدایی دبستان دخترانه شاهد نیک اندیشان ناحیه یک یزد، که 21بهمن ماه امسال و در سر کلاس درس، دچار ایست قلبی شد و درگذشت، آنقدر سنگین بود که زبان دل از بیانش قاصر است.

وظیفه خود می دانم بدینوسیله مراتب تسلیت خود را خدمت خانواده محترم ایشان و خانواده بزرگ شاهد آموزش و پرورش استان یزد ابلاغ نمایم. از خداوند مهربان برای ایشان غفران، رحمت و آرامش روح مسألت دارم و ان شاءالله شامل شفاعت شهدا باشند.

خانم معلمی که سبد به دست دارد مرحومه زویا حاجی نژاد است که در کلاس درس دچار سکته قلبی شد و درگذشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 77

به "خانم معلم سر کلاس درس دچار ایست قلبی شد و درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانم معلم سر کلاس درس دچار ایست قلبی شد و درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید