حضور دانش آموزان در مدارس از روز شنبه باید با نظر ستاد ملی کرونا انجام گردد

به گزارش مجله شهبازی، حمیدرضا حاجی بابایی اظهار کرد: ستاد مبارزه با کرونای کشور در مورد بازگشایی مدارس در روز شنبه 15 شهریور، باید مسئولیت کامل را با اعلام شفاف مصوبه ستاد به عهده بگیرد. سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها اولین اولویت است.

حضور دانش آموزان در مدارس از روز شنبه باید با نظر ستاد ملی کرونا انجام گردد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به تعدد تماس های فرهنگیان و اولیای دانش آموزان از سراسر کشور و طرح ابهام و بلاتکلیفی موجود، در مورد نحوه فعالیت مدارس از شنبه 15شهریور گفت: از زحمات وزارت آموزش وپرورش بخاطر کوششی که برای برنامه ریزی در راستای استفاده از فرصت های مختلف به منظور پیشگیری از تعطیلی آموزش با وجود تعطیلی فیزیکی مدارس انجام داد، تقدیر و تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: شاید آموزش های دیجیتالی و مجازی جوابگوی احتیاج همه دانش آموزان نبود اما با بحران پیش بینی نشده ای که در سال گذشته به سیستم های آموزش دنیا تحمیل شد با در نظر داشتن شرایط باید گفت، برنامه های وزارت آموزش وپرورش و کوشش های فرهنگیان پاسخ خوبی در آن شرایط خاص بود.

حاجی بابایی تاکید نمود: برای سال تحصیلی پیش رو، آموزش وپرورش فرصت خوبی برای تدارک برنامه های خود در شرایط موجود داشته است لذا انتظار می رود برنامه ها به گونه ای تدوین گردد که با ایجاد زمینه برای دسترسی همه دانش آموزان کشور به آموزش وپرورش کارآمد و متعالی که منجربه تربیت چند ساحتی و اعتلای عدالت آموزشی با دسترسی یکسان، چه از نظر کمی و چه به صورت کیفی برای همه دانش آموزان گردد.

وی اضافه کرد: در این راستا دو مولفه حیاتی برای ما مهم است، در درجه اول حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها که اساسی ترین اولویت است و بعد از آن آموزش وپرورش عادلانه و دسترسی همه اقشار در تمام دوره های تحصیلی باید تضمین گردد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان در پاسخ به این سوال که تا چه حد با بازگشایی و حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس کشور برای روز شنبه 15 شهریور موافق هستید، گفت: مرجع تصمیم گیری در این خصوص ستاد مبارزه با کرونا کشور است که باید ورود جدی داشته باشد و به صورت شفاف و روشن در این مورد بسیار حیاتی، موضع خود را با رعایت تمام جوانب سلامت دانش آموزان و فرهنگیان لزوم پیشگیری از وقفه آموزشی را اعلام کند، آموزش و پرورش نیز موظف به رعایت نظرات ستاد کرونای کشور خواهد بود.

وی اعلام کرد: از ستاد مبارزه با کرونای کشور درخواست می کنم به منظور معین تکلیف مردم با توجه به ابهامات و بلاتکلیفی های موجود در اسرع وقت ورود جدی کند و حتی اگر احتیاج باشد به صورت استانی و منطقه ای شرایط آموزش وپرورش دانش آموزان را معین تکلیف کند.

حاجی بابایی اضافه کرد: فراکسیون فرهنگیان مجلس آمادگی کامل خود را برای پشتیبانی از آموزش وپرورش در استفاده از تمام ظرفیت های موجود و مورد احتیاج آموزش وپرورش برای حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها و ایجاد عدالت آموزشی در شرایط موجود در چارچوب دستورالعمل های ستاد کرونای کشور اعلام می نماید.

وی گفت :طرح موضوع حضور داوطلبانه دانش آموزان نیز به نظر تنها در صورتی قابل توجیه است که تمام آموزش هایی که در مدرسه ارائه می گردد به صورت کامل به صورت مجازی برای همه دانش آموزان ارائه گردد، یعنی همه دانش آموزان کشور بتوانند انتخاب نمایند که اگر مدرسه نباشند با آموزش مجازی که در دسترس دارند از هیچ مبحثی جا نمی مانند که این رویکرد در عمل به جز مراکز استانها و شهرستانها در تمام مناطق کشور به ویژه مناطق دور ومحروم قابلیت اجرایی ندارد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس از وزیر آموزش وپرورش درخواست کرد که به منظور روشن شدن شرایط بازگشایی مدارس در اسرع وقت با هماهنگی و حضور رئیس ستاد مبارزه با کرونای کشور، برنامه نهایی اعلام کند.

وی تاکید نمود: گستردگی فعالیت های آموزش وپرورش به گونه ای است که به جرات می توان گفت، تمام مردم در اقصی نقاط کشور تحت تاثیر فعالیت های آموزش وپرورش هستند، لذا ستاد مبارزه با کرونای کشور باید به صورت واضح و شفاف مسئولیت حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان وخانواده ها را به عهده بگیرد.

حاجی بابایی گفت: همانگونه که پیشتر تاکید شد، در برنامه های آموزش وپرورش و ستاد مبارزه با کرونا کشور، هیچ دخالتی نمی کنیم اما با پشتیبانی از تصمیمات معقول، از صندلی نظارتی خود هیچ مسامحه و کوتاهی وسهل انگاری را در زمینه ایجاد مخاطرات احتمالی برای سلامت دانش آموزان ، فرهنگیان و خانواده ها کوتاه نخواهیم آمد.

وی گفت: از تمامی پروتکل های دقیق بهداشتی برای سلامت مردم حمایت و برای اجرایی شدن آنها نهایت مساعدت را داشته ایم و در آینده نیز یاری خواهیم کرد و معتقدیم اگر ستاد مبارزه با کرونا مسئولیت برنامه های آموزش وپرورش را عهده دار گردد به طو کامل از آن باید حمایت گردد، لذا بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش آموزان را منوط به مصوبه و اعلام نظر ستاد مبارزه با کرونای کشور می دانیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 477

به "حضور دانش آموزان در مدارس از روز شنبه باید با نظر ستاد ملی کرونا انجام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دانش آموزان در مدارس از روز شنبه باید با نظر ستاد ملی کرونا انجام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید