تور ارزان روسیه: ثبت رکورد تازه موارد ابتلا و تلفات روزانه کرونا در روسیه

به گزارش مجله شهبازی، در حالی که تعداد قربانیان روزانه بیماری کووید-19 در روسیه به 1159 نفر رسیده، موارد تازه آلودگی به این عفونت نیز به بیش از 40 هزار نفر افزایش یافته تا شمار کل مبتلایان از 8 میلیون و 392 هزار نفر هم عبور کند.

تور ارزان روسیه: ثبت رکورد تازه موارد ابتلا و تلفات روزانه کرونا در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز (پنج شنبه) گزارش داد که طی شبانه روز گذشته 40 هزار و 96 مورد ابتلای نو به کووید-19 در این کشور ثبت شده که بیشترین موارد آلودگی روزانه در کل دوره شیوع اپیدمی است. بدین ترتیب تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه به 8 میلیون و 392 هزار و 697 نفر افزایش یافته است.

بیشترین موارد آلودگی روزانه، 8 هزار و 440 مورد آلودگی در شهر مسکو، 3 هزار و 186 مورد در شهر سن پترزبورگ و دو هزار و 639 مورد نیز در منطقه مسکو شناسایی شده است. در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی در تمامی 85 منطقه فدرال روسیه به 885 هزار و 587 نفر رسیده است.

طبق این اطلاعات، تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید-19 در این روسیه طی شبانه روز گذشته یک هزار و 159 نفر ثبت شد که رکورد نوی از تلفات روزانه این بیماری در کل دوره اپیدمی است (یک روز قبل این شاخص یک هزار و 123 نفر بود). در مجموع تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 235 هزار و 57 نفر افزایش یافته است.

بیشترین موارد مرگ بیماران در شهر مسکو- 95 مورد، در شهر سن پترزبورگ- 70 مورد، در منطقه نیژنی گوراد- 45 مورد، در منطقه کراسنودارسک- 42 مورد و در منطقه مسکو نیز 40 مورد گزارش شده است.

البته طی شبانه روز گذشته 29 هزار و 318 بیمار هم بعد از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند و بدین ترتیب تعداد افراد درمان شده به 7 میلیون و 272 هزار و 53 نفر رسیده است.

تاتیانا گالیکووا معاون نخست وزیر روسیه امروز ابراز نگرانی کرد که اکنون ششمین روز متوالی است که موارد ابتلا به کووید-19 در بیشتر منطقه ها روندی رو به رشد پیدا نموده و هر روز افزایش می یابد. به گفته وی، با آغاز یک هفته روزهای بدون کار در سراسر کشور، این امیدواری وجود دارد که زنجیره شیوع کرونا شکسته شده و اوضاع ثبات یابد.

پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دستور اجرای روزهای تعطیلی اجباری یک هفته ای از تاریخ 30 اکتبر الی 7 نوامبر (8 الی 16 آبان ماه) را صادر کرد که به همراه آن تشدید بعضی محدودیت های کرونایی نیز در حال اجراست. در عین حال، انجام واکسیناسیون در مقابل عفونت کووید-19 برای گروه های جمعیتی خاص در تمامی روسیه اجباری شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1149

به "تور ارزان روسیه: ثبت رکورد تازه موارد ابتلا و تلفات روزانه کرونا در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: ثبت رکورد تازه موارد ابتلا و تلفات روزانه کرونا در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید