توضیح معاون وزیر دادگستری درباره انتقال 45 محکوم از عراق به ایران

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران : معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: از میان محکومان منتقل شده یک نفر زن است و این افراد باید ادامه محکومیت خود را در زندان های کشور بگذرانند.

توضیح معاون وزیر دادگستری درباره انتقال 45 محکوم از عراق به ایران

به گزارش به نقل از ایسنا، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال 45 محکوم ایرانی از عراق به ایران خبر داد.

محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران بیان نمود: بدنبال سفر اخیر رئیس قوه قضاییه و هیات همراه به جمهوری عراق و رایزنی با مقامات عالی رتبه قضایی این کشور 45 تن از زندانیان ایرانی که دوران محکومیت خود را در زندان های این کشور می گذراندند در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور و در اولین مرحله از انتقال محکومان، امروز در مرز شلمچه به کشور منتقل و تحویل مقامات قضایی و انتظامی کشورمان شدند.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اعلام نمود: از میان محکومان منتقل شده یک نفر زن است و این افراد باید ادامه محکومیت خود را در زندان های کشور بگذرانند.

وی گفت: همه محکومان کشورمان در زندان های دیگر کشورها از جمله عراق علاقمند به انتقال به زندان های کشور هستند در حالی که علیرغم رایزنی و گفتگو با زندانیان عراقی از مجموع محکومان عراقی در زندان های جمهوری اسلامی ایران هیچ یک آمادگی خود را برای انتقال به کشور متبوعشان اعلام نکرده اند.

عباسی بیان نمود: در خصوص سایر کشورها هم همین شرایط وجود دارد و این امر حکایت از استاندارد بودن زندان های جمهوری اسلامی و خدمات ارائه شده در این زندان ها دارد. ای کاش مجامع حقوق بشری بازدیدی از زندان های جمهوری اسلامی ایران، کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و حتی کشورهای بسیار پیشرفته شرق آسیا بعمل می آوردند و در مقایسه گزارشی از آن به مجامع بین المللی ارائه می کردند و یا لااقل زندانیان آزاد شده از این کشورها گزارشی از شرایط زندان های این کشورها ارائه می کردند تا موجب تنویر افکار عمومی در مجامع بین المللی شود و کسانی که مرتکب جرم می شوند بدانند که چه دوران سیاهی در انتظار آن هاست.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با قدردانی از ریاست قوه قضاییه و هیات همراه از جمله وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان های کشورمان که در سفر به عراق رئیس قوه قضاییه را همراهی کردند، روابط حقوقی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق را بسیار خوب توصیف کرد و انتقال این محکومان به کشور را نتیجه دیپلماسی فعال حقوقی و قضایی مطرح نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 874

به "توضیح معاون وزیر دادگستری درباره انتقال 45 محکوم از عراق به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح معاون وزیر دادگستری درباره انتقال 45 محکوم از عراق به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید