این 5 کلمه را از دایره لغات خود حذف کنید

به گزارش مجله شهبازی، تهران (پانا) - دیگران برداشت های متفاوتی از کلمات شما می نمایند. پس بهتر است کلماتی که به برداشت های منفی دامن می زنند را از دایره لغات خود حذف کنید؛ زیرا برداشت های منفی برای تصویر حرفه ای و کاری ما در جامعه سودمند نیستند.

این 5 کلمه را از دایره لغات خود حذف کنید

به گزارش ایرنا، کلمات ما نقش زیادی را در تصویرسازی شخصیت ما در فکر انسان ها دارند؛ اما در واقع ما برای این باید مراقب کلمات خود باشیم چون در درک محیط و اطرافیان، دید ما به جامعه و شنیدن حرفای دیگران اثر مستقیم می گذارند. علاوه بر اینها، استفاده از کلمات خوب در صحبت هایمان در شخصیت سازی یاری بسیاری می نماید.

1. فقط

کلمه فقط معمولا برای پر کردن جاهای خالی یا تاکید در جمله می آید. اغلب اوقات می توانیم به جای این کلمه، کلمات بسیار دیگری استفاده کنیم. اگر از این کلمه بسیار در جملات خود استفاده می کنید نشان دهنده ضعف در اعتماد به نفس در شما است.

2. اما

ما در واقع راه های درست برای استفاده از کلمه اما را بلد نیستیم؛ ولی می دانیم هر جایی که اما بیاید، جمله قبلی خود را نفی می نماید. استفاده بیش از حد این کلمه، قدرت مدیریت ما را زیر سوال می برد؛ زیرا اگر نتوانیم کلمات خود را مدیریت کنیم به طور حتم در مقیاس های بزرگ تر ناکام می مانیم.

3. باید

استفاده از کلمه باید، طرف مقابل را در لایه دفاع و مقاومت می برد و امکان پذیرش حرف ما از سوی دیگران را کم می نماید. در واقع استفاده این کلمه اثر گذاری حرف های ما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

4. همواره

ما نباید در دنیایی که همه چیز پویا است از فاکتورهای ثابت و مطلق استفاده کنیم. استفاده از کلمه همواره، حرف های ما را از اعتبار می اندازد. ما باید برای اعتماد کردن افراد جامعه به خود، نشان دهیم که واقع بین هستیم و استفاده از کلمات مطلق این واقع بینی را به خطر می اندازد.

5. نمی توانم

کلمه نمی توانم دو معنای مثبت و منفی دارد. اگر در جواب کاری که از شما در خواست شده و راضی به انجام دادن آن نیستید بهتر است این کلمه را با صدای بلند بیان کنید؛ ولی اگر این کلمه در جایگاهی گفته گردد که نشان دهنده ضعف و ناتوانی شما، در انجام اموری باشد احتیاج دارید که فوری آن را از دایره لغات خود حذف کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 شهریور 1401 بروزرسانی: 5 شهریور 1401 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1402

به "این 5 کلمه را از دایره لغات خود حذف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 5 کلمه را از دایره لغات خود حذف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید