ایستگاه پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش

به گزارش مجله شهبازی، تندیس های نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در آیین پایانی این رویداد هنری به نمایندگان گروه های سرود منتخب اهدا شد.

ایستگاه پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، آیین اختتامیه نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در 2 بخش جداگانه طی روز های هفدهم و هجدهم مرداد ماه از شبکه امید سیمای جمهوری اسلامی ایران در معرض دید علاقه مندان به هنر موسیقی و سرود نهاده شد.

معاون فرهنگی کانون در این مراسم که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تنها با حضور نمایندگان گروه های منتخب برگزار گردید، شرح داد: مرحله نهایی و کشوری مهرواره سرود آفرینش قرار بود روز های 14 تا 16 اسفند 1398 در گیلان برگزار گردد که به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد و اکنون نمایندگان 8 گروه سرود نمایش و 2 گروه نماهنگ در این آیین حضور دارند.

محمدرضا زمردیان با بیان این که در این مهرواره 325 گروه با مشارکت 6 هزار نوجوان حضور داشتند و آثار جذاب و قابل توجهی را ارایه کردند، اظهار امیدواری کرد: امیدوارم این مهرواره و فعالیتی که در انجمن سرود شروع شده با حمایت متخصصان این حوزه و کوشش اعضا و مربیان کانون که در سراسر کشور این مسئولیت را برعهده گرفته اند، بتواند منجر به برداشتن گام هایی بلند در توسعه موسیقی کودک و نوجوان و فراوری آثاری جذاب، پیغام آور و دارای محتوای گردد و درعین حال با ذائقه جامعه مخاطب سنخیت داشته باشد.

در این آیین فیلم های کوتاهی از مراحل آماده سازی و اجرای نهایی هریک از گروه های شرکت کننده در مهرواره سرود آفرینش به نمایش گذاشته شد و سه داور اصلی این رویداد به نقد و تحلیل این آثار با حضور نماینده گروه پرداختند.

همچنین داوران این مهرواره متشکل از بهرام دهقانیار، محمود منتظم و عباس محمدی نیز در بین هربخش از این آیین دیدگاه های خود را درباره برپایی این رویداد بیان و با استقبال از مهرواره سرود و اعلام رضایت کلی از کیفیت آثار و تشویق نمایندگان این گروه ها، اظهار امیدواری کردند که در سال های آینده شاهد بالارفتن کیفیت سرود های شرکت کننده در این مهرواره باشند. در همین حال نمایندگان گروه ها نیز درباره نحوه آماده سازی و اجرای آثار، شرح هایی ارایه کردند از جمله به تشریح مضمون شعر های محلی یا آیین هایی که در قالب سرود نمایش اجرا می شد، پرداختند.

در انتها، تندیس مهرواره به نمایندگان این گروه ها برای اهدا به همه اعضای گروه های منتخب اهدا شد.

نخستین مهرواره سرود آفرینش با عنوان نغمه های روشن فردا و با شعار آینده ساختنی است در 2 بخش سرود نمایش و نماهنگ و در 2 مرحله استانی و کشوری ویژه نوجوانان دختر و پسر 6 تا 18 ساله عضو مراکز فرهنگی هنری کانون و همچنین گروه های ترکیبی (عضو و مربی) سراسر کشور برگزار گردید.

کمیته داوری نهایی مهرواره نیز آثار منتخب استان ها شامل 89 سرود نمایش و 17 نماهنگ را مورد آنالیز قرار دادند و در نهایت 8 گروه سرود نمایش و 2 نماهنگ را برای حضور در مرحله کشوری این رویداد غیررقابتی معرفی کردند.

در بخش سرود نمایش، بازی های محلی از کرمان، رنگین کمان مهربانی از فارس، دنیای قشنگ از یزد، فردا را می سازیم از زنجان، اشبال کارون از خوزستان، خلیج فارس از هرمزگان، شهر شقایق از گلستان و دنیای پنهان از گیلان و همچنین 2 نماهنگ گیلان زای از گیلان و گردوبازی از کرمان به عنوان گروه های منتخب معرفی شدند.

بخش دوم این آیین قرار است ساعت 22:30 روز 18 مرداد 1399 از شبکه امید سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 435

به "ایستگاه پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید