اندونزی و اوکراین برای خرید موشک های ضدکشتی به توافق رسیدند

به گزارش مجله شهبازی، اندونزی و اوکراین یک تفاهم نامه اولیه در مورد موشک های ضد کشتی و هوا به هوا با یکدیگر به امضاء رسانده اند.

اندونزی و اوکراین برای خرید موشک های ضدکشتی به توافق رسیدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از مشرق، با توجه به وجود تحریم ها بر علیه روسیه کشور اندونزی که یکی از خریداران اصلی سلاح از روسیه بوده است مجبور شده برای تامین بخشی از نیازهای دفاعی خود به سمت اوکراین متمایل گردد.

سامانه Neptun اوکراینی

اخیرا تفاهم نامه اولیه بین دو کشور برای خرید موشک های ضد کشتی و همچنین موشک های هوا به هوا به امضاء رسیده است. در بحث ضد کشتی اندونزی مشتری سامانه Neptun خواهد بود. این موشک کروز ضد کشتی در حقیقت یک کپی اوکراینی از موشک ضد کشتی KH-35 روسیه است. برد این سامانه بین 280 تا 300 کیلومتر است و می تواند برای غرق کردن شناورهایی تا وزن 5 هزار تن به کار برود. سرعت این موشک مادون صوت است.

موشک ضد کشتی KH-35 روسیه

بحث بعدی مربوط به موشک های راهنمایی راداری R-27 است که تاسیسات مربوط به ساخت آنها از زمان شوروی سابق در اوکراین بوده و امروزه نیز اوکراین مدل هایی از این موشک با راهنمایی راداری فعال و نیمه فعال و مدلی نیز با راهنمایی فروسرخ از این موشک را ارائه می دهند. اندونزی یکی از کاربران هواپیماهای سری سوخو 27 و 30 است.

شلیک موشک R-27 از جنگنده میگ 29

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 696

به "اندونزی و اوکراین برای خرید موشک های ضدکشتی به توافق رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی و اوکراین برای خرید موشک های ضدکشتی به توافق رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید