آزادی پلیس قاتل شهروند سیاهپوست آمریکایی با قرار وثیقه

به گزارش مجله شهبازی، درک شووین (Derek Chauvin) پلیس سفید پوست آمریکایی که اقدام او در قتل یک شهروند سیاهپوست در ایالت مینه سوتا باعث براه افتادن موج گسترده خشم و اعتراض مردم در سراسر آمریکا شده است، ساعاتی بعد از بازداشت شدن در روز گذشته، با سپردن وثیقه 500 هزار دلاری آزاد شد.

آزادی پلیس قاتل شهروند سیاهپوست آمریکایی با قرار وثیقه

تارنمای خبری دیلی میل روز شنبه با انتشار این خبر گزارش داد: درک شووین پلیس سفید پوست شهر مینیاپولیس که متهم به قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی از سوی دادگاه شد؛ اما با وثیقه 500 هزار دلاری آزاد شد.

بنابراین گزارش مایک فریمن (Mike Freeman) دادستان ناحیه هنپین (Hennepin) مینه سوتا، این پلیس را که در روز آدینه بازداشت شده بود به قتل درجه سه متهم کرد.

بعضی گزارش ها نیز حاکی است همسر این پلیس آمریکایی در اعتراض به اقدام شوهرش، درخواست طلاق داده است.

فرمانده شهر مینیاپولیس در این شهر حکومت نظامی اعلام نموده اما مردم خشمگین و معترض به این اقدام نژادپرستانه پلیس آمریکا، بدون اعتنا به حکومت نظامی همچنان در خیابان ها حضور دارند و اعتراض ها در سراسر آمریکا ادامه دارد. پلیس تعدادی از افراد معترض در ایالت مینه سوتا را دستگیر نموده است.

اعتراض های گسترده مردم آمریکا به اقدام این پلیس سفید پوست در قتل جورج فلوید و رفتار غیرانسانی وی، اکنون ابعاد گسترده تری یافته و موج اعتراض ها سراسر آمریکا را فراگرفته است.

این اقدام نژادپرستانه همچنین موجی از واکنش های اعتراضی را از سوی مقامات عالی و مردم کشورهای مختلف دنیا بدنبال داشته و این واکنش ها ادامه دارد.

جورج فلوید، مرد سیاه پوستی که روز ششم خرداد پس از آنکه درک شووین با فشار دادن زانو به پشت گردن وی، رو زمین قرار داده بود و در نهایت در بازداشت پلیس جان سپرد.

اگرچه پلیس قاتل جورج فلوید بازداشت شده اما این اقدام، نتوانسته آتش خشم مردم آمریکا را فرو نشاند.

هم اکنون موج اعتراض ها به این اقدام نژاد پرستانه تا پشت درهای کاخ سفید رسیده بطوریکه نیروهای ویژه ضد شورش برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 304

به "آزادی پلیس قاتل شهروند سیاهپوست آمریکایی با قرار وثیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی پلیس قاتل شهروند سیاهپوست آمریکایی با قرار وثیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید