وزارت دادگستری آمریکا به دنبال کنار گذاشتن شکایتی از ترامپ و ویلیام بار

به گزارش مجله شهبازی، وزارت دادگستری آمریکا از یک قاضی فدرال خواست شکایتی علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، ویلیام بار، دادستان کل دولت سابق او و چند مقام دیگر از بابت اتهام برخورد همراه با زور علیه معترضان آرام شرکت نموده در یک تظاهرات در سال گذشته میلادی در مجاورت کاخ سفید را کنار بگذارد.

وزارت دادگستری آمریکا به دنبال کنار گذاشتن شکایتی از ترامپ و ویلیام بار

به نقل از خبرگزاری رویترز، وکلای وزارت دادگستری آمریکا بنا به گزارش واشنگتن پست اعلام کردند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و مقامهای آمریکایی دیگر در ارتباط با اقدامات اتخاذ شده از سوی پلیس به منظور محافظت از یک رئیس جمهور و تامین امنیت جانی وی باید نسبت به شکایتهای مدنی دارای مصونیت در نظر گرفته شوند.

این شکایت از سوی انجمن آزادی های مدنی آمریکا و چند گروه دیگر در ارتباط با برخورد با معترضان شرکت کننده در یک تظاهرات در اول ژوئن 2020 علیه نژادپرستی و خشونت و بیرحمی پلیس آمریکا در واکنش به رقم خوردن مرگ جورج فلوید سیاهپوست در اثر فشار پای یک افسر پلیس سفیدپوست روی گردن وی مطرح شد.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای کنار گذاشتن این شکایت کوشش کرد. ترامپ در ماه ژانویه ریاست جمهوری را ترک کرد.

ماموران فدرال اسب سوار کوشش کردند با استفاده از گاز اشک آور معترضان را در میدان لافایت در نزدیکی کاخ سفید متفرق سازند. این پاکسازی به ترامپ اجازه داد در یک موقعیت عکس دریافت در کلیسایی در همان نزدیکی در حالی که یک نسخه از انجیل را به دست داشت حضور یابد. آتش سوزی که در جریان اعتراضات قبلی ایجاد شده بود پیشتر به این کلیسا آسیب جزئی وارد نموده بود.

شکایت مذکور به دنبال این بود که ترامپ، ویلیام بار و چند مقام دیگر از بابت نقض حقوق تظاهرکنندگان طبق قانون اساسی محکوم شوند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 977

به "وزارت دادگستری آمریکا به دنبال کنار گذاشتن شکایتی از ترامپ و ویلیام بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دادگستری آمریکا به دنبال کنار گذاشتن شکایتی از ترامپ و ویلیام بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید