8 نکته درباره گوشواره ها

به گزارش مجله شهبازی، 1- قبل از اقدام به سوراخ کردن گوش با پزشک خود مشورت کنید تا از نظر سلامت عمومی بدن مسئله ای وجود نداشته باشد. ضمناً از پزشک خود در خصوص مراکز مجاز و مطمئن برای این کار هدایت بخواهید.

8 نکته درباره گوشواره ها

8 نکته درباره گوشواره ها

1- قبل از اقدام به سوراخ کردن گوش با پزشک خود مشورت کنید تا از نظر سلامت عمومی بدن مسئله ای وجود نداشته باشد. ضمناً از پزشک خود در خصوص مراکز مجاز و مطمئن برای این کار هدایت بخواهید.

2-بعد از سوراخ کردن گوش، احتمال عفونت های سطحی نرمه گوش وجود دارد که این عفونت ها معمولا به خوبی به درمان موضعی پاسخ می دهند، بنابراین محل سوراخ شده را با یک حوله گرم و مرطوب کمپرس کنید و در صورت احتیاج از یک پماد آنتی بیوتیک بهره ببرید.

3-از گوشواره های سنگین به مدت طولانی استفاده نکنید زیرا این گوشواره ها ممکن است سوراخ گوش را گشاد و حتی پاره نموده و نرمه گوش را به دو قسمت تقسیم نمایند.

4-اگر پشت (گل میخ) گوشواره شما بلند است یا گوشواره شما قسمت نوک تیزی دارد که در هنگام خواب شما را اذیت می نماید، باید گوشواره خود را هنگام خواب خارج کنید زیرا این نواحی نوک تیز ممکن است زخم های فشاری یا آزردگی های پوست قسمت پشتی لایه گوش را ایجاد نمایند.

5- اگر کودک کم سن و سال شما گوشواره دارد، مراقب باشید که قفل گوشواره اش محکم باشد و کودک نتواند خودش آن را باز و بسته کند زیرا در این صورت ممکن است کودک گوشواره اش را از گوش خارج نموده، آن را به دهان ببرد و ببلعد که در این زمان خطر خفگی وجود دارد.

6-هنگام انجام ورزش های پربرخورد بهتر است گوشواره ها از گوش خارج شوند زیرا احتمال پارگی گوش در اثر کشیده شدن گوشواره ها وجود دارد.

7-یکی از عوارض شایع، حساسیت پوستی به فلزهایی است که گوشواره از آن ساخته شده. این حساسیت ها به صورت خارش، قرمزی و التهاب دیده می گردد. معمولا افراد به گوشواره ها یی از جنس نیکل حساسیت دارند اما حساسیت به طلا و یا نقره نیز گزارش شده. بهتر است گوشواره خود را عوض کنید و اگر مشکل رفع نشد، مدتی گوشواره را از گوش خود خارج کنید.

8-پاره شدن نرمه گوش سوراخ شده در اثر ضربه یکی از عوارض شایع است. اگر چنین اتفاقی افتاد، ظرف حداکثر 24 ساعت به پزشک مراجعه کنید. پزشک این ناحیه را بخیه می زند و محل پاره شده معمولا در مدت 3 ماه ترمیم می گردد. بعد از این زمان می توان نرمه گوش را مجددا سوراخ کرد.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1370

به "8 نکته درباره گوشواره ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نکته درباره گوشواره ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید